Fox News müxbiri Aişə Hasni nahar zamanı silahlı hücumdan öncə baş verən maraqlı hadisəni aparıcı ilə telefon əlaqəsi qurarkən, canlı efirdə diqqətə çatdırıb. O, mətbuat katibi Kerolayn Livittin həyat yoldaşı ilə yanaşı əyləşdiyini bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, qonaq qismində iştirak edən həyat yoldaşı milli himn səsləndikdən sonra Hasniyə yaxınlaşaraq onun televiziyadakı işini yüksək qiymətləndirib. O, müxbirə çox diqqətli olmasını tövsiyə edib və bu sözləri deyərkən otağın ətrafına ciddi şəkildə nəzər salıb.
Həmin vaxt studioda canlı efirdə Aişə Hasni ilə olan telefonunun əlaqəsi kəsilib. "Bu vəziyyət, xüsusilə də eyni zamanda çoxlu insanın eyni mobil şəbəkə xidmətindən istifadə etməyə çalışdığı zaman tez-tez müşahidə olunur" - deyə aparıcı qeyd edib.

Корреспондент Fox News Аиша Хасни, связавшись по телефону с ведущим, рассказала в прямом эфире об интересном инциденте, произошедшем во время обеда перед вооруженным нападением. Она сообщила, что сидела рядом с супругом пресс-секретаря Кэролайн Ливитт.
Редакция сообщает, что супруг, присутствовавший в качестве гостя, после исполнения национального гимна подошел к Хасни и высоко оценил ее работу на телевидении. Он посоветовал корреспонденту быть очень внимательной и, произнося эти слова, серьезно огляделся по сторонам.
В тот момент связь телефона Аиши Хасни в прямом эфире в студии прервалась. "Такая ситуация часто наблюдается, особенно когда много людей одновременно пытаются использовать одну и ту же услугу мобильной сети", - отметил ведущий.