Google Android tətbiqlərini batareya istehlakına görə cəzalandırır
Google, Play Store-da Android tətbiqlərinin prosessoru uzun müddət yuxuya verməməsi halında onların reytinqlərini aşağı salmağa başlayıb. Bu, istifadəçi təcrübəsini yaxşılaşdırmaq üçün atılmış əhəmiyyətli bir addımdır. Artıq istifadəçilər tətbiqlərin batareya istehlakını daha diqqətlə qiymətləndirəcəklər.
Redaksiya xəbər verir ki, bu yenilik proqram tərtibatçılarını tətbiq performansını optimallaşdırmağa həvəsləndirəcək. Əgər bu xüsusiyyət App Store-a da inteqrasiya olunarsa, bütün platformalarda batareya qənaəti təmin edilə bilər.
Daha səmərəli tətbiqlər və istifadəçilər üçün daha uzun batareya ömrü şübhəsiz ki, cəlbedici bir seçenətdir.

Google начал снижать рейтинги приложений Android в Play Store, если они не переводят процессор в спящий режим на длительное время. Это важный шаг для улучшения пользовательского опыта. Теперь пользователи будут более внимательно оценивать потребление батареи приложениями.
Как сообщает редакция, это нововведение будет стимулировать разработчиков программного обеспечения оптимизировать производительность приложений. Если эта функция будет интегрирована и в App Store, экономия заряда батареи может быть обеспечена на всех платформах.
Более эффективные приложения и более длительное время работы от батареи для пользователей, несомненно, являются привлекательным вариантом.