T625 GÖKBEY ümumi təyinatlı helikopterinin uçuşa yararlılıq sertifikatı təqdim olunub. Sertifikatın təqdimetmə mərasimi Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyində baş tutub. Tədbirdə Nəqliyyat və İnfrastruktur Naziri Abdulkadir Uraloğlu və Müdafiə Sənayesi Başqanı professor doktor Haluk Görgün iştirak ediblər.
Redaksiya məlumat verir ki, Nəqliyyat və İnfrastruktur Naziri Abdulkadir Uraloğlu, T625 GÖKBEY ümumi təyinatlı helikopterinin "Uçuşa Yararlılıq Sertifikatı"nı Müdafiə Sənayesi Başqanı professor doktor Haluk Görgünə təqdim edib. Bu mühüm addım, yerli helikopter istehsalı sahəsində əldə olunan nailiyyətlərdən biridir və GÖKBEY helikopterinin beynəlxalq standartlara uyğunluğunu təsdiqləyir.
Təqdimetmə mərasimi Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyində keçirilib. Bu sertifikatın verilməsi, GÖKBEY helikopterinin həm daxili, həm də xarici bazarlarda istifadəsi üçün zəmin yaradır. Helikopterin layihələndirilməsi və istehsalı prosesində əldə edilən texniki yeniliklər və təhlükəsizlik tədbirləri sertifikatın alınmasında əsas rol oynayıb.

Вертолету общего назначения T625 GÖKBEY был вручен сертификат летной годности. Церемония вручения сертификата состоялась в Министерстве транспорта и инфраструктуры. На мероприятии присутствовали министр транспорта и инфраструктуры Абдулкадир Уралоглу и председатель Управления оборонной промышленности профессор доктор Халук Гёргюн.
Redaksiya сообщает, что министр транспорта и инфраструктуры Абдулкадир Уралоглу вручил председателю Управления оборонной промышленности профессору доктору Халуку Гёргюну «Сертификат летной годности» вертолета общего назначения T625 GÖKBEY. Этот важный шаг является одним из достижений в области отечественного производства вертолетов и подтверждает соответствие вертолета GÖKBEY международным стандартам.
Церемония вручения состоялась в Министерстве транспорта и инфраструктуры. Выдача этого сертификата создает основу для использования вертолета GÖKBEY как на внутреннем, так и на внешнем рынках. Технические инновации и меры безопасности, достигнутые в процессе проектирования и производства вертолета, сыграли ключевую роль в получении сертификата.