T625 GÖKBEY ümumi təyinatlı helikopterinin uçuşa yararlılıq sertifikatı təqdim olunub. Sertifikatın təqdimetmə mərasimi Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyində baş tutub. Tədbirdə Nəqliyyat və İnfrastruktur Naziri Abdulkadir Uraloğlu və Müdafiə Sənayesi Başqanı professor doktor Haluk Görgün iştirak ediblər.
Redaksiya məlumat verir ki, Nəqliyyat və İnfrastruktur Naziri Abdulkadir Uraloğlu, T625 GÖKBEY ümumi təyinatlı helikopterinin "Uçuşa Yararlılıq Sertifikatı"nı Müdafiə Sənayesi Başqanı professor doktor Haluk Görgünə təqdim edib. Bu mühüm addım, yerli helikopter istehsalı sahəsində əldə olunan nailiyyətlərdən biridir və GÖKBEY helikopterinin beynəlxalq standartlara uyğunluğunu təsdiqləyir.
Təqdimetmə mərasimi Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirliyində keçirilib. Bu sertifikatın verilməsi, GÖKBEY helikopterinin həm daxili, həm də xarici bazarlarda istifadəsi üçün zəmin yaradır. Helikopterin layihələndirilməsi və istehsalı prosesində əldə edilən texniki yeniliklər və təhlükəsizlik tədbirləri sertifikatın alınmasında əsas rol oynayıb.

GÖKBEY Helicopter Receives Flightworthiness Certificate
The flightworthiness certificate for the T625 GÖKBEY general-purpose helicopter has been presented. The certificate presentation ceremony took place at the Ministry of Transport and Infrastructure. Minister of Transport and Infrastructure Abdulkadir Uraloğlu and President of the Defense Industry, Professor Dr. Haluk Görgün, attended the event.
Redaksiya reports that Minister of Transport and Infrastructure Abdulkadir Uraloğlu presented the "Flightworthiness Certificate" for the T625 GÖKBEY general-purpose helicopter to the President of the Defense Industry, Professor Dr. Haluk Görgün. This significant step is one of the achievements in the field of domestic helicopter production and confirms the GÖKBEY helicopter's compliance with international standards.
The presentation ceremony was held at the Ministry of Transport and Infrastructure. The issuance of this certificate paves the way for the use of the GÖKBEY helicopter in both domestic and international markets. The technical innovations and safety measures achieved during the design and production process of the helicopter played a key role in obtaining the certificate.