Ermənistan İlham Əliyevin bəyanatını alqışlayır
“Ermənistan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistana yük tranziti ilə bağlı məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı bəyanatını alqışlayır”.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Baş nazirinin mətbuat katibi Nazeli Bağdasaryan feysbuk hesabında paylaşım edib.
“Bu, regional kommunikasiyaların açılması, qarşılıqlı etimadın möhkəmləndirilməsi və Vaşinqtonda əldə olunmuş razılaşmalara uyğun olaraq Ermənistan və Azərbaycan arasında qurulan sülhün institusionallaşdırılması üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir”, - Bağdasaryan vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycan-Qazaxıstan Ali Dövlətlərarası Şuranın ikinci iclasında çıxış edən Prezident İlham Əliyev bildirib ki, Azərbaycan Ermənistana yük tranziti ilə bağlı işğaldan bəri mövcud olan bütün məhdudiyyətləri aradan qaldırıb.

Армения приветствует заявление Ильхама Алиева
«Армения приветствует заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева об отмене ограничений на транзит грузов в Армению».
Как сообщает «Qafqazinfo», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян.
«Это имеет большое значение для открытия региональных коммуникаций, укрепления взаимного доверия и институционализации мира, установленного между Арменией и Азербайджаном в соответствии с договоренностями, достигнутыми в Вашингтоне», — подчеркнула Багдасарян.
Напомним, выступая на втором заседании Высшего межгосударственного совета Азербайджан-Казахстан, президент Ильхам Алиев заявил, что Азербайджан снял все ограничения на транзит грузов в Армению, действовавшие с момента оккупации.