Ermənistan İlham Əliyevin bəyanatını alqışlayır
“Ermənistan Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Ermənistana yük tranziti ilə bağlı məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı bəyanatını alqışlayır”.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Baş nazirinin mətbuat katibi Nazeli Bağdasaryan feysbuk hesabında paylaşım edib.
“Bu, regional kommunikasiyaların açılması, qarşılıqlı etimadın möhkəmləndirilməsi və Vaşinqtonda əldə olunmuş razılaşmalara uyğun olaraq Ermənistan və Azərbaycan arasında qurulan sülhün institusionallaşdırılması üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir”, - Bağdasaryan vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycan-Qazaxıstan Ali Dövlətlərarası Şuranın ikinci iclasında çıxış edən Prezident İlham Əliyev bildirib ki, Azərbaycan Ermənistana yük tranziti ilə bağlı işğaldan bəri mövcud olan bütün məhdudiyyətləri aradan qaldırıb.

“Armenia welcomes Azerbaijani President Ilham Aliyev's statement regarding the removal of restrictions on cargo transit to Armenia.”
“Qafqazinfo” reports that Nazeli Baghdasaryan, spokesperson for the Armenian Prime Minister, shared this on her Facebook account.
“This is of great importance for the opening of regional communications, the strengthening of mutual trust, and the institutionalization of peace established between Armenia and Azerbaijan in accordance with the agreements reached in Washington,” Baghdasaryan emphasized.
It should be recalled that President Ilham Aliyev, speaking at the second meeting of the Azerbaijan-Kazakhstan High Intergovernmental Council, stated that Azerbaijan has removed all restrictions on cargo transit to Armenia that had been in place since the occupation.