Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın sərəncamı ilə Quru Qoşunları Komandanlığında 119 generalın, Hərbi Hava Qüvvələri Komandanlığında 31 generalın, Hərbi Dəniz Qüvvələri Komandanlığında isə 35 admiralın vəzifələri dəyişib.
Redaksiya xəbər verir ki, müvafiq sərəncam “Resmi Gazete”də dərc olunub.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənovun müşaviri Bəxtiyar Ersay Quru Qoşunları Komandanlığının tabeliyindəki 1-ci Ordu Komandanlığının rəhbəri təyin edilib.
Xatırladaq ki, avqustun 5-də B.Ersaya ordu generalı rütbəsi verilib. O, 2022-ci ildən Azərbaycan müdafiə nazirinin müşaviri vəzifəsində çalışır.

По распоряжению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана были изменены должности 119 генералов в Командовании Сухопутных войск, 31 генерала в Командовании Военно-воздушных сил и 35 адмиралов в Командовании Военно-морских сил.
Как сообщает редакция, соответствующее распоряжение опубликовано в «Resmi Gazete».
Согласно распоряжению, советник министра обороны Азербайджана, генерал-полковника Закира Гасанова Бахтияр Эрсай назначен руководителем 1-го армейского командования, подчиненного Командованию Сухопутных войск.
Напомним, 5 августа Б. Эрсаю было присвоено звание армейского генерала. Он занимает должность советника министра обороны Азербайджана с 2022 года.