Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan altı ildən sonra Çinə səfər edib. Səfər çərçivəsində o, artıq Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyanla görüşlər keçirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Ərdoğanın günün ikinci yarısında Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə də görüşəcəyi gözlənilir. Bu təmasların Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının dövlət başçıları sammiti çərçivəsində baş tutacağı bildirilib.
Müzakirələrin əsas mövzularının regional təhlükəsizlik, enerji əməkdaşlığı və Cənubi Qafqazda sülh prosesi olacağı gözlənilir.

Turkish President Recep Tayyip Erdoğan has visited China after six years. Within the framework of the visit, he has already held meetings with the President of the People's Republic of China, Xi Jinping, Azerbaijani President Ilham Aliyev, and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
The editorial office reports that Erdoğan is also expected to meet with Russian President Vladimir Putin in the second half of the day. These contacts are said to take place within the framework of the Shanghai Cooperation Organization's summit of heads of state.
The main topics of discussion are expected to be regional security, energy cooperation, and the peace process in the South Caucasus.