Epic Games Store iki oyun hədiyyə etdi
Epic Games Store, istifadəçilərinə təqdim etdiyi pulsuz oyun kampaniyalarına davam edir. Bu həftə platforma abunə olanlara "Havendock" və "Hyper Echelon" adlı iki oyun hədiyyə edilib. Bu təkliflər oyunsevərlər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, "Havendock" oyunu sakit bir koloni simulyasiyası olaraq təqdim edilir. Oyunçulara qəzaya uğrayanlar üçün sığınacaq tikmək, resursları idarə etmək və okeanın ortasında həyatdan zövq almaq vəzifəsi verilir. Həmçinin, təvazökar yaşayış məntəqəsini yüksək texnologiyalı cəmiyyətə çevirmək də oyunun əsas məqsədlərindəndir.
"Hyper Echelon" oyununda isə Kral Kosmik Qüvvələrinin köməyə ehtiyacı olduğu vurğulanır. EXODON adlı yadplanetli qüvvənin Cyan Qalaktikasına xaos gətirdiyi bildirilir. Sayca və atəş gücü baxımından zəif olan kral filosu üçün işğalçı eskadronlarla birbaşa mübarizədə uğur qazanmaq çətin olacaq. Uğur üçün yeganə ümid taktiki dəqiqlikdir, oyunçu Titan adlı tək nəfərlik döyüş təyyarəsi ilə düşmən dəstələrini yarıb keçməli və liderlərini məğlub etməlidir. Oyunçuya kiçik bir qanadlı əsgər qrupu kömək edəcək, Starhulk daşıyıcı gəmisi isə təyyarəsini təkmilləşdirə biləcəyi hərəkətli bir baza rolunu oynayacaq. Titanın silah anbarını sadə bir atışlı toptan çoxlu atış, lazer, raket və bomba yağdıran tək nəfərlik orduya çevirmək uğur üçün zəruridir.

Epic Games Store продолжает свои акции с бесплатными играми для пользователей. На этой неделе платформой подписчикам были подарены две игры: "Havendock" и "Hyper Echelon". Эти предложения были встречены с большим интересом со стороны геймеров.
Редакция сообщает, что игра "Havendock" представлена как спокойная симуляция колонии. Игрокам предстоит построить убежище для потерпевших крушение, управлять ресурсами и наслаждаться жизнью посреди океана. Превращение скромного поселения в высокотехнологичное общество также является одной из основных целей игры.
В игре "Hyper Echelon" подчеркивается, что Королевские Космические Силы нуждаются в помощи. Сообщается, что инопланетные силы под названием EXODON принесли хаос в Галактику Cyan. Королевскому флоту, уступающему в численности и огневой мощи, будет сложно добиться успеха в прямом противостоянии с оккупационными эскадрильями. Единственная надежда на успех — тактическая точность, игрок должен прорываться сквозь вражеские отряды на одноместном истребителе под названием Titan и побеждать их командиров. Игроку поможет небольшая группа крылатых солдат, а корабль-носитель Starhulk будет служить мобильной базой, где он сможет улучшать свой истребитель. Превращение арсенала Titan из простого шутера в одноместную армию, обрушивающую град из множества выстрелов, лазеров, ракет и бомб, необходимо для успеха.