Epic Games Store iki oyun hədiyyə etdi
Epic Games Store, istifadəçilərinə təqdim etdiyi pulsuz oyun kampaniyalarına davam edir. Bu həftə platforma abunə olanlara "Havendock" və "Hyper Echelon" adlı iki oyun hədiyyə edilib. Bu təkliflər oyunsevərlər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, "Havendock" oyunu sakit bir koloni simulyasiyası olaraq təqdim edilir. Oyunçulara qəzaya uğrayanlar üçün sığınacaq tikmək, resursları idarə etmək və okeanın ortasında həyatdan zövq almaq vəzifəsi verilir. Həmçinin, təvazökar yaşayış məntəqəsini yüksək texnologiyalı cəmiyyətə çevirmək də oyunun əsas məqsədlərindəndir.
"Hyper Echelon" oyununda isə Kral Kosmik Qüvvələrinin köməyə ehtiyacı olduğu vurğulanır. EXODON adlı yadplanetli qüvvənin Cyan Qalaktikasına xaos gətirdiyi bildirilir. Sayca və atəş gücü baxımından zəif olan kral filosu üçün işğalçı eskadronlarla birbaşa mübarizədə uğur qazanmaq çətin olacaq. Uğur üçün yeganə ümid taktiki dəqiqlikdir, oyunçu Titan adlı tək nəfərlik döyüş təyyarəsi ilə düşmən dəstələrini yarıb keçməli və liderlərini məğlub etməlidir. Oyunçuya kiçik bir qanadlı əsgər qrupu kömək edəcək, Starhulk daşıyıcı gəmisi isə təyyarəsini təkmilləşdirə biləcəyi hərəkətli bir baza rolunu oynayacaq. Titanın silah anbarını sadə bir atışlı toptan çoxlu atış, lazer, raket və bomba yağdıran tək nəfərlik orduya çevirmək uğur üçün zəruridir.

Epic Games Store continues its free game campaigns for users. This week, two games, 'Havendock' and 'Hyper Echelon', were gifted to platform subscribers. These offers have been met with great interest by gamers.
The editorial team reports that 'Havendock' is presented as a calm colony simulation. Players are tasked with building a shelter for survivors, managing resources, and enjoying life in the middle of the ocean. Furthermore, transforming a humble settlement into a high-tech society is one of the main goals of the game.
In 'Hyper Echelon', it is emphasized that the Royal Space Forces need help. It is stated that an alien force called EXODON has brought chaos to the Cyan Galaxy. It will be difficult for the king's fleet, which is inferior in numbers and firepower, to succeed in direct combat with the invading squadrons. The only hope for success is tactical precision, with the player having to break through enemy formations with a single-player fighter jet called Titan and defeat their leaders. A small squad of winged soldiers will assist the player, and the Starhulk carrier ship will serve as a mobile base where their aircraft can be upgraded. It is essential for success to transform Titan's arsenal from a simple single-shot cannon into a one-man army unleashing a barrage of multi-shots, lasers, missiles, and bombs.