Əli Nağıyev MDB təhlükəsizlik qurumlarının 57-ci iclasında
Oktyabrın 16-da Özbəkistan Respublikasının Səmərqənd şəhərində MDB-yə üzv dövlətlərin təhlükəsizlik və xüsusi xidmət orqanları rəhbərləri Şurasının 57-ci iclası keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev tədbirdə iştirak edib.
İclasın əsas mövzusu MDB regionunda beynəlxalq terrorçuluğa, transmilli mütəşəkkil cinayətkarlığa, narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə, kibercinayətkarlığa, informasiya təhlükəsizliyini təhdid edən hallara, ekstremizmə və radikalizmə, eləcə də sadalananların doğurduğu digər mənfi təzahürlərə qarşı səyləri birləşdirməklə birgə mübarizənin aparılmasına həsr olunub.
Həmçinin, tədbirdə MDB dövlətlərinin təhlükəsizliyinin etibarlı təmin edilməsi istiqamətində qarşıda duran plan və vəzifələr barədə ətraflı müzakirələr aparılıb.

Али Нагиев на 57-м заседании органов безопасности СНГ
16 октября в городе Самарканде Республики Узбекистан состоялось 57-е заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб государств – участников СНГ.
В мероприятии принял участие начальник Службы государственной безопасности Азербайджанской Республики генерал-полковник Али Нагиев.
Основная тема заседания была посвящена совместной борьбе путем объединения усилий против международного терроризма, транснациональной организованной преступности, незаконного оборота наркотических средств, киберпреступности, угроз информационной безопасности, экстремизма и радикализма, а также других негативных проявлений, вызванных вышеперечисленным, в регионе СНГ.
Также на мероприятии были подробно обсуждены планы и задачи по надежному обеспечению безопасности государств СНГ.