Əli Nağıyev MDB təhlükəsizlik qurumlarının 57-ci iclasında
Oktyabrın 16-da Özbəkistan Respublikasının Səmərqənd şəhərində MDB-yə üzv dövlətlərin təhlükəsizlik və xüsusi xidmət orqanları rəhbərləri Şurasının 57-ci iclası keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev tədbirdə iştirak edib.
İclasın əsas mövzusu MDB regionunda beynəlxalq terrorçuluğa, transmilli mütəşəkkil cinayətkarlığa, narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə, kibercinayətkarlığa, informasiya təhlükəsizliyini təhdid edən hallara, ekstremizmə və radikalizmə, eləcə də sadalananların doğurduğu digər mənfi təzahürlərə qarşı səyləri birləşdirməklə birgə mübarizənin aparılmasına həsr olunub.
Həmçinin, tədbirdə MDB dövlətlərinin təhlükəsizliyinin etibarlı təmin edilməsi istiqamətində qarşıda duran plan və vəzifələr barədə ətraflı müzakirələr aparılıb.

Ali Naghiyev at the 57th Meeting of CIS Security Agencies
On October 16, the 57th meeting of the Council of Heads of Security and Special Services Agencies of CIS member states was held in Samarkand, Republic of Uzbekistan.
Colonel-General Ali Naghiyev, Head of the State Security Service of the Republic of Azerbaijan, participated in the event.
The main topic of the meeting was dedicated to conducting a joint fight by combining efforts against international terrorism, transnational organized crime, illegal drug trafficking, cybercrime, threats to information security, extremism and radicalism, as well as other negative manifestations caused by the aforementioned in the CIS region.
Also, detailed discussions were held at the event regarding the plans and tasks ahead for reliably ensuring the security of CIS states.