Donald Tramp ABŞ-ın sülh və güc siyasətindən danışdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp çıxışında ölkəsinin qlobal miqyasda güc yolu ilə sülhü bərpa etdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, ABŞ dünyanın müxtəlif bölgələrində aktiv iştirakını davam etdirərək təhlükəsizlik və sabitliyin təmin olunmasına çalışır.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp 10 ay ərzində 8 münaqişəyə son qoyduğunu və İranla bağlı nüvə təhlükəsinin aradan qaldırıldığını iddia edib. O, bu addımların beynəlxalq təhlükəsizliyin möhkəmləndirilməsinə xidmət etdiyini vurğulayıb.
Tramp həmçinin Qəzza zolağında müharibənin dayandırıldığını və girovların, o cümlədən həlak olanların cəsədlərinin geri qaytarılmasının təmin edildiyini deyib. Onun fikrincə, bu proseslər regionda gərginliyin azalmasına şərait yaradıb.
ABŞ prezidenti Donald Tramp çıxışını Yaxın Şərqdə sülhün bərqərar olduğunu bildirərək yekunlaşdırıb. O, regionun minilliklər ərzində ilk dəfə tam sülh şəraitinə çatdığını iddia edərək bunu həyata keçirilən siyasətin nəticəsi kimi təqdim edib.

Дональд Трамп рассказал о политике мира и силы США
Президент США Дональд Трамп заявил в своем выступлении, что его страна восстанавливает мир посредством силы в глобальном масштабе. По его словам, США стремятся обеспечить безопасность и стабильность, продолжая активно участвовать в различных регионах мира.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп утверждает, что за 10 месяцев он положил конец 8 конфликтам и устранил ядерную угрозу со стороны Ирана. Он подчеркнул, что эти шаги способствуют укреплению международной безопасности.
Трамп также заявил, что война в секторе Газа остановлена, и были обеспечены возвращения заложников, включая тела погибших. По его мнению, эти процессы создали условия для снижения напряженности в регионе.
Президент США Дональд Трамп завершил свое выступление, заявив о наступлении мира на Ближнем Востоке. Он утверждает, что регион впервые за тысячелетия достиг полного мира, представляя это как результат проводимой политики.