Donald Tramp ABŞ-ın sülh və güc siyasətindən danışdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp çıxışında ölkəsinin qlobal miqyasda güc yolu ilə sülhü bərpa etdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, ABŞ dünyanın müxtəlif bölgələrində aktiv iştirakını davam etdirərək təhlükəsizlik və sabitliyin təmin olunmasına çalışır.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp 10 ay ərzində 8 münaqişəyə son qoyduğunu və İranla bağlı nüvə təhlükəsinin aradan qaldırıldığını iddia edib. O, bu addımların beynəlxalq təhlükəsizliyin möhkəmləndirilməsinə xidmət etdiyini vurğulayıb.
Tramp həmçinin Qəzza zolağında müharibənin dayandırıldığını və girovların, o cümlədən həlak olanların cəsədlərinin geri qaytarılmasının təmin edildiyini deyib. Onun fikrincə, bu proseslər regionda gərginliyin azalmasına şərait yaradıb.
ABŞ prezidenti Donald Tramp çıxışını Yaxın Şərqdə sülhün bərqərar olduğunu bildirərək yekunlaşdırıb. O, regionun minilliklər ərzində ilk dəfə tam sülh şəraitinə çatdığını iddia edərək bunu həyata keçirilən siyasətin nəticəsi kimi təqdim edib.

US President Donald Trump stated in his speech that his country is restoring peace globally through strength. According to him, the US is working to ensure security and stability by continuing its active participation in various regions of the world.
The editorial reports that US President Donald Trump claimed to have ended 8 conflicts in 10 months and eliminated the nuclear threat from Iran. He emphasized that these steps serve to strengthen international security.
Trump also said that the war in the Gaza Strip has been stopped and the return of hostages, including the bodies of those who perished, has been ensured. In his opinion, these processes have created conditions for reducing tension in the region.
US President Donald Trump concluded his speech by stating that peace has been established in the Middle East. He claimed that the region has reached a state of complete peace for the first time in millennia, presenting this as a result of the implemented policy.