ABŞ-lı iş adamı və sosial media fenomeni Dan Bilzerian (Den Bilzeryan) İsraildə Xristianlara qarşı davam edən təzyiqləri sərt şəkildə tənqid edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Bilzeryan X hesabında paylaşımında “İsraildə Yahudilərin Xristianlara göstərdiyi münasibətdən artıq ABŞ-ın İsraildəki səfiri Mayk Hakabi belə bezib” ifadəsini işlədib.
O qeyd edib ki, Qərbi Şəriyədə daha bir ABŞ vətəndaşı yəhudi məskunlaşanlar tərəfindən öldürülüb. Bilzeryan əlavə edib ki, Xristian təşkilatların İsrailə girişi əngəllənir, Xristianlara qarşı hücumlar və təhqirlər davam edir. Son olaraq, Qəzzada yerləşən son Katolik kilsəsinin də bombalandığını bildirib.
“‘Yahudi-Xristian dəyərləri’ deyilən bir anlayış mövcud deyil” — deyə Bilzeryan paylaşımında vurğulayıb.

Американский бизнесмен и феномен социальных сетей Дэн Билзерян (Дэн Билзерян) резко раскритиковал продолжающееся давление на христиан в Израиле.
Редакция сообщает, что Билзерян в своем посте в аккаунте X использовал выражение: «Даже посол США в Израиле Майк Хакаби устал от отношения евреев к христианам в Израиле».
Он отметил, что на Западном берегу еще один гражданин США был убит еврейскими поселенцами. Билзерян добавил, что въезд христианских организаций в Израиль блокируется, нападения и оскорбления в отношении христиан продолжаются. Наконец, он сообщил, что последняя католическая церковь в Газе также была разбомблена.