ABŞ-lı iş adamı və sosial media fenomeni Dan Bilzerian (Den Bilzeryan) İsraildə Xristianlara qarşı davam edən təzyiqləri sərt şəkildə tənqid edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Bilzeryan X hesabında paylaşımında “İsraildə Yahudilərin Xristianlara göstərdiyi münasibətdən artıq ABŞ-ın İsraildəki səfiri Mayk Hakabi belə bezib” ifadəsini işlədib.
O qeyd edib ki, Qərbi Şəriyədə daha bir ABŞ vətəndaşı yəhudi məskunlaşanlar tərəfindən öldürülüb. Bilzeryan əlavə edib ki, Xristian təşkilatların İsrailə girişi əngəllənir, Xristianlara qarşı hücumlar və təhqirlər davam edir. Son olaraq, Qəzzada yerləşən son Katolik kilsəsinin də bombalandığını bildirib.
“‘Yahudi-Xristian dəyərləri’ deyilən bir anlayış mövcud deyil” — deyə Bilzeryan paylaşımında vurğulayıb.

US businessman and social media phenomenon Dan Bilzerian (Den Bilzeryan) has sharply criticized the ongoing pressure against Christians in Israel.
The editorial office reports that Bilzerian used the phrase "Even US Ambassador to Israel Mike Huckabee is already tired of the treatment of Christians by Jews in Israel" in a post on his X account.
He noted that another US citizen was killed by Jewish settlers in the West Bank. Bilzerian added that Christian organizations are being prevented from entering Israel, and attacks and insults against Christians continue. Finally, he stated that the last Catholic church located in Gaza was also bombed.