“Daha da yaxşı işləyəcəyəm” - Məzahir Pənahov
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) yenidən sədri seçilən Məzahir Pənahov haqqında yazılanlara münasibət bildirib.
Məzahir Pənahov Manset.az-a açıqlamasında MSK sədri seçilməsinin onun üçün böyük məsuliyyət olduğunu deyib.
“Yenidən böyük etimad göstərilib. Çalışacağam ki, bu etimadı doğruldum. Mənim haqqımda da yazırlar. Sağ olsunlar. Onlara heç nə deməyəcəyəm. Yazılanlar məni daha da güclü edir. Mən daha da yaxşı işləyəcəyəm”, - M.Pənahov əlavə edib.
Daha sonra MSK sədri oğlu ilə gəlini arasında baş verən qalmaqal barədə jurnalistin sualına cavab verməyib.
Qeyd edək ki, Məzahir Pənahovun yenidən MSK sədrliyinə namizəd olmayacağı və yaşının çox olması ilə bağlı məlumatlar yayılmışdı.

Мазахир Панахов, вновь избранный председателем Центральной избирательной комиссии (ЦИК), прокомментировал публикации о себе.
Мазахир Панахов в заявлении Manset.az сказал, что избрание его председателем ЦИК является для него большой ответственностью.
«Мне снова оказано большое доверие. Постараюсь оправдать это доверие. Обо мне тоже пишут. Спасибо им. Я ничего им не скажу. То, что пишут, делает меня сильнее. Я буду работать еще лучше», — добавил М. Панахов.
Позже председатель ЦИК не ответил на вопрос журналиста о скандале между его сыном и невесткой.
Отметим, что ранее распространялись сведения о том, что Мазахир Панахов не будет вновь баллотироваться на пост председателя ЦИК из-за своего преклонного возраста.