CD Vens UFO fayllarının yoxa çıxmasını şeytanla əlaqələndirdi
ABŞ vitse-prezidenti CD Vens, naməlum uçan obyektlər (UFO) və bu mövzunun teoloji tərəfləri ilə bağlı fikirlərini bölüşüb. O, bu mövzuya "həssas" olduğunu, lakin hazırda məşğul olduğu "müharibə" səbəbindən bu məsələləri araşdırmağa vaxt tapa bilmədiyini qeyd edib. Vensin sözlərinə görə, "şeytanın ən böyük hiylələrindən biri insanların onun mövcud olmadığına inandırmasıdır."
Redaksiya məlumat verir ki, bu açıqlamalar, ABŞ prezidenti Donald Trampın Pentagonu "əcnəbi və ekstraterrestrial həyat, naməlum hava hadisələri (UAP) və naməlum uçan obyektlərlə (UFO) bağlı hər şeyi" açıqlamağa çağırmasından qısa müddət sonra səslənib. Bu tələbdən cəmi bir neçə saat sonra, təxminən 3.8 milyard UFO ilə əlaqəli faylın sirli şəkildə yoxa çıxması diqqət çəkib.
UFO faylları, CIA-nın deklasifikasiya edilmiş layihələri və Con F. Kennedi sui-qəsdi ilə bağlı sənədlərin aparıcı arxivlərindən biri olan The Black Vault-un əsas serveri silinib. Arxivin təsisçisi və ufoloq Con Qrinivold Jr. X platformasında bu kəşfi "şokedici" adlandırıb. O, yüzlərlə giqabaytlıq məlumatın minlərlə qovluqla birlikdə yoxa çıxdığını bildirib. Qrinivold, 1996-cı ildən bəri The Black Vault-u hökumətin UFO-lar haqqında məxfi şəkildə yaydığı məlumatları ictimaiyyətə təqdim edən əsas resurs kimi idarə edir.
Qeyd olunan məlumatların itkisinin vaxtı xüsusilə diqqətəlayiqdir, çünki bu hadisə ABŞ prezidenti Donald Trampın Pentagonu bu mövzuda tam şəffaflıq tələb etməsindən yalnız bir neçə saat sonra baş verib. Qrinivold, məlumatların itməsinin mümkün səbəbləri barədə ehtiyatla danışaraq, "qəsdən zərər verilməsi ehtimalını istisna etmədiyini" bildirib. O, həmçinin qeyd edib ki, "onlar nə baş verdiyini anlamayıblar və öz tərəflərindən bu, silinmədir, pozulma deyil" deyə izah ediblər.

CD Vens связал исчезновение UFO-файлов с дьяволом
Вице-президент США CD Vens поделился своими мыслями о неопознанных летающих объектах (НЛО) и теологических аспектах этой темы. Он отметил, что эта тема его «волнует», но у него нет времени углубляться в нее из-за «войны», которой он сейчас занимается. По словам Вэнса, «один из величайших трюков дьявола — заставить людей поверить, что его не существует».
Редакция сообщает, что эти заявления прозвучали вскоре после того, как президент США Дональд Трамп призвал Пентагон рассекретить «все, что связано с внеземной жизнью, неопознанными воздушными явлениями (UAP) и неопознанными летающими объектами (НЛО)». Всего через несколько часов после этого требования загадочным образом исчезли около 3,8 миллиарда файлов, связанных с НЛО.
Файлы НЛО были удалены с основного сервера The Black Vault, одного из ведущих архивов рассекреченных проектов ЦРУ и документов, связанных с убийством Джона Ф. Кеннеди. Основатель архива и уфолог Джон Гринвальд-младший назвал это открытие «шокирующим» в социальной сети X. Он сообщил, что исчезли сотни гигабайт данных вместе с тысячами папок. Гринвальд управляет The Black Vault с 1996 года как основным ресурсом, предоставляющим общественности информацию, которую правительство тайно распространяло о НЛО.
Время потери указанных данных особенно примечательно, поскольку это произошло всего через несколько часов после того, как президент США Дональд Трамп потребовал от Пентагона полной прозрачности в этом вопросе. Гринвальд осторожно высказался о возможных причинах потери данных, заявив, что «не исключает возможности преднамеренного повреждения». Он также отметил, что «они не понимают, что произошло, и с их стороны это удаление, а не взлом».