BMT-də İndoneziya Prezidentinin çıxışı zamanı mikrofon səsi kəsildi
BMT Baş Assambleyasında İndoneziya Prezidenti Prabovo Subianto çıxışı zamanı Fələstinə dəstək bəyanatları verib. Lakin məhz həmin anlarda zalda texniki problem yaşanıb və dövlət başçısının mikrofon səsi kəsilib.
Redaksiya xəbər verir ki, hadisə nümayəndələr və media tərəfindən diqqətlə izlənilib. Çıxışın qalan hissəsi bərpa olunsa da, mühüm bəyanatların bir qisminin zalda eşidilmədiyi bildirilib.
Texniki xidmət orqanları bunun qəfil nasazlıqdan və ya reqlamentdən dolayı qaynaqlandığını açıqlayıblar. Lakin bundan öncə BMT iclasında Ərdoğanın da səsinin bənzər şəkildə kəsilməsi müşaiət olunmuş, bütün bunların yaşanması beynəlxalq ictimaiyyətdə müxtəlif suallar doğurub.

В ООН во время выступления Президента Индонезии отключился микрофон
На Генеральной Ассамблее ООН Президент Индонезии Прабово Субианто во время своего выступления сделал заявления в поддержку Палестины. Однако именно в эти моменты в зале возникла техническая проблема, и микрофон главы государства отключился.
Redaksiya сообщает, что инцидент внимательно отслеживался представителями и СМИ. Хотя оставшаяся часть выступления была восстановлена, сообщается, что часть важных заявлений не была услышана в зале.
Органы технической службы заявили, что это произошло из-за внезапной неисправности или регламента. Однако ранее на заседании ООН аналогичным образом прерывался голос Эрдогана, и все эти события вызвали различные вопросы в международном сообществе.