BlackRock rəhbərinin köhnə müsahibəsi sosial mediada yenidən müzakirə yaradıb
Sosial mediada yayılan video BlackRock şirkətinin baş icraçı direktoru Larri Finkin əvvəlki illərdə səsləndirdiyi fikirləri yenidən gündəmə gətirib. Video istifadəçilər arasında geniş müzakirələrə səbəb olub və müxtəlif şərhlərlə paylaşılır.
Redaksiya xəbər verir ki, söhbət Larri Finkin 2017-ci ildə DeakBook proqramına verdiyi müsahibədən gedir. Həmin müsahibədə o, şirkətlərdə müxtəliflik məqsədlərinə nail olmaq üçün davranışların məcburi şəkildə dəyişdirilməsindən danışıb.
Müsahibə zamanı Larri Fink bildirib ki, gender, irq və ya komanda tərkibi üzrə müəyyən göstəricilər əldə edilmədiyi halda, bunun maliyyə nəticələrinə və rəhbər şəxslərin gəlirlərinə təsir göstərməsi mümkündür. Sözügedən açıqlamalar hazırda kontekstdən çıxarılaraq yenidən paylaşılır və müzakirə olunur.

Старое интервью руководителя BlackRock вновь вызвало обсуждение в социальных сетях
Видео, распространившееся в социальных сетях, вновь привлекло внимание к высказываниям генерального директора BlackRock Ларри Финка, сделанным в прошлые годы. Видео вызвало широкое обсуждение среди пользователей и распространяется с различными комментариями.
Редакция сообщает, что речь идет об интервью Ларри Финка программе DeakBook в 2017 году. В том интервью он говорил о принудительном изменении поведения для достижения целей разнообразия в компаниях.
Во время интервью Ларри Финк заявил, что если не будут достигнуты определенные показатели по гендерному, расовому составу или составу команды, это может повлиять на финансовые результаты и доходы руководителей. Упомянутые заявления в настоящее время вырываются из контекста, вновь публикуются и обсуждаются.