Bitcoin 70 min dollara yaxınlaşır
Martın 2-də, 2026-cı il tarixində Bitcoin 66,372 ABŞ dolları dəyərində idi. Onun bazar kapitallaşması 1.32 trilyon ABŞ dolları, sutkalıq ticarət həcmi isə təxminən 45.14 milyard ABŞ dolları təşkil edirdi. Həmin gün ərzində Bitcoin-in qiyməti 65,149 ABŞ dolları ilə 67,191 ABŞ dolları arasında dəyişərək, 70,000 ABŞ dolları səviyyəsindəki əsas müqavimət xəttinin altında konsolidasiyanın davam etdiyini göstərirdi.
Redaksiya xəbər verir ki, gündəlik qrafikdə Bitcoin düzəliş xarakterli bir strukturda qalmaqdadır. Bu vəziyyət, qiymətin müəyyən bir diapazonda hərəkət etdiyini və hələ də əhəmiyyətli bir trend dəyişikliyinin baş vermədiyini ifadə edir. Analitiklərin fikrincə, bu konsolidasiya mərhələsi, Bitcoin-in gələcək hərəkətləri üçün zəmin hazırlayır.
Texniki göstəricilər də Bitcoin-in cari vəziyyətini təsdiqləyir. Müxtəlif texniki analiz alətləri, qiymətin müəyyən bir diapazonda qalacağını və yaxın müddətdə böyük bir sıçrayışın müşahidə olunmayacağını proqnozlaşdırır. Lakin, 70,000 ABŞ dolları səviyyəsinin qırılması, yeni bir yüksəliş trendinin başlanğıcı ola bilər. Bu səviyyənin qırılması üçün bazarın güclü bir təkan alması tələb olunur.

Bitcoin Nears $70,000
On March 2, 2026, Bitcoin was valued at $66,372. Its market capitalization was $1.32 trillion, and its daily trading volume was approximately $45.14 billion. Throughout that day, Bitcoin's price fluctuated between $65,149 and $67,191, indicating continued consolidation below the key resistance level of $70,000.
Redaksiya reports that on the daily chart, Bitcoin remains in a corrective structure. This situation indicates that the price is moving within a certain range and a significant trend change has not yet occurred. According to analysts, this consolidation phase is laying the groundwork for Bitcoin's future movements.
Technical indicators also confirm Bitcoin's current state. Various technical analysis tools predict that the price will remain within a certain range and a major surge will not be observed in the near future. However, breaking the $70,000 level could mark the beginning of a new upward trend. Breaking this level requires strong momentum from the market.