Türk Dövlətləri Təşkilatının Ağsaqqallar Şurasının sədri Binəli Yıldırım Prezident İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, mətkubda deyilir:
"Cənab Prezident.
Zati-alinizi doğum gününüz münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycan xalqını qələbələrə aparan liderliyiniz ölkənizin müasir tarixində dönüş nöqtəsi təşkil edir. Nümayiş etdirdiyiniz qətiyyətli mövqe təkcə Azərbaycan xalqı üçün deyil, bütün türk dünyası üçün qürur mənbəyidir.
Zati-alinizin strateji uzaqgörənliyi və uğurlu dövlətçilik fəaliyyəti bölgəmizdə sülhün, sabitliyin və gələcəyə inamın möhkəmlənməsinə mühüm töhfələr vermişdir. Bu proses güclü dövlətçiliyin və milli birliyin eyni məqsəd ətrafında necə davamlı uğura çevrilə biləcəyini əyani şəkildə nümayiş etdirdi.
Sizin rəhbərliyinizlə Azərbaycan milli birlik, qətiyyətli iradə və güclü dövlət anlayışının parlaq nümunəsini ortada qoymuşdur. Bu mövqe türk dünyası üçün ruhlandırıcı yol xəritəsi rolunu oynayır.
Bu əlamətdar gündə Zati-alinizə möhkəm cansağlığı və rifah, ali dövləti vəzifənizdə daha böyük uğurlar arzulayıram".

Binali Yıldırım, Chairman of the Council of Elders of the Organization of Turkic States, has sent a congratulatory letter to President Ilham Aliyev.
The editorial reports that the letter states:
"Mr. President.
I sincerely congratulate you on your birthday.
Your leadership, which has led the Azerbaijani people to victories, marks a turning point in the modern history of your country. The firm stance you have demonstrated is a source of pride not only for the Azerbaijani people but for the entire Turkic world.
Your strategic foresight and successful statecraft have made significant contributions to strengthening peace, stability, and confidence in the future in our region. This process has vividly demonstrated how strong statehood and national unity can translate into sustainable success around a common goal.
Under your leadership, Azerbaijan has set a brilliant example of national unity, determined will, and the concept of a strong state. This stance serves as an inspiring roadmap for the Turkic world.
On this significant day, I wish you robust health and well-being, and even greater success in your high state office."