Türk Dövlətləri Təşkilatının Ağsaqqallar Şurasının sədri Binəli Yıldırım Prezident İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, mətkubda deyilir:
"Cənab Prezident.
Zati-alinizi doğum gününüz münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycan xalqını qələbələrə aparan liderliyiniz ölkənizin müasir tarixində dönüş nöqtəsi təşkil edir. Nümayiş etdirdiyiniz qətiyyətli mövqe təkcə Azərbaycan xalqı üçün deyil, bütün türk dünyası üçün qürur mənbəyidir.
Zati-alinizin strateji uzaqgörənliyi və uğurlu dövlətçilik fəaliyyəti bölgəmizdə sülhün, sabitliyin və gələcəyə inamın möhkəmlənməsinə mühüm töhfələr vermişdir. Bu proses güclü dövlətçiliyin və milli birliyin eyni məqsəd ətrafında necə davamlı uğura çevrilə biləcəyini əyani şəkildə nümayiş etdirdi.
Sizin rəhbərliyinizlə Azərbaycan milli birlik, qətiyyətli iradə və güclü dövlət anlayışının parlaq nümunəsini ortada qoymuşdur. Bu mövqe türk dünyası üçün ruhlandırıcı yol xəritəsi rolunu oynayır.
Bu əlamətdar gündə Zati-alinizə möhkəm cansağlığı və rifah, ali dövləti vəzifənizdə daha böyük uğurlar arzulayıram".

Бинали Йылдырым поздравил Президента Ильхама Алиева
Председатель Совета старейшин Организации тюркских государств Бинали Йылдырым направил поздравительное письмо Президенту Ильхаму Алиеву.
"Уважаемый господин Президент.
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения.
Ваше лидерство, которое привело азербайджанский народ к победам, стало поворотным моментом в современной истории Вашей страны. Проявленная Вами решительная позиция является источником гордости не только для азербайджанского народа, но и для всего тюркского мира.
Стратегическое видение и успешная государственная деятельность Вашей превосходительства внесли значительный вклад в укрепление мира, стабильности и уверенности в будущем в нашем регионе. Этот процесс наглядно продемонстрировал, как сильное государство и национальное единство могут превратиться в устойчивый успех вокруг общей цели.
Под Вашим руководством Азербайджан продемонстрировал яркий пример национального единства, решительной воли и понимания сильного государства. Эта позиция служит вдохновляющей дорожной картой для тюркского мира.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья и благополучия, а также больших успехов в Вашей высокой государственной должности".