Batareya səmərəliliyi üçün tədbirlər: Google, Android tətbiqlərinə xəbərdarlıqlar əlavə edib
Google şirkəti Android əməliyyat sistemində çalışan tətbiqlərin batareya səmərəliliyini artırmaq məqsədilə yeni bir tədbirə başlayıb. Bu tədbir, tətbiq hazırlayanların bu məsələyə daha çox diqqət yetirməsini hədəfləyir.
Redaksiya məlumat verir ki, batareya istifadəsi ilə bağlı təlimatlara tam uyğun olmayan, yəni yüksək batareya istehlakına səbəb olan tətbiqlər üçün yeni bir dövr başlayıb. Artıq batareya performansı zəif olan Android tətbiqlərinin Play Store səhifəsində "Bu tətbiq, yüksək fon fəaliyyəti səbəbindən gözlənildiyindən daha çox batareya istehlak edə bilər" xəbərdarlığı göstəriləcək.
Google, xüsusilə fon rejimində istifadəyə diqqət yönəldən bu xəbərdarlıqla tətbiq hazırlayanları daha səmərəli proqramlar yaratmağa təşviq etməyə çalışır. Bu addımın bütün istifadəçilər üçün müsbət nəticələr verəcəyi gözlənilir.

Меры по повышению эффективности батареи: Google добавил предупреждения в приложения для Android
Компания Google начала применять новую меру для повышения эффективности батареи приложений, работающих в операционной системе Android. Эта мера направлена на то, чтобы разработчики приложений уделяли больше внимания этому вопросу.
Редакция сообщает, что для приложений, которые не полностью соответствуют инструкциям по использованию батареи, то есть вызывают высокое потребление батареи, начался новый этап. Теперь на странице приложения в Play Store для Android-приложений со слабыми показателями батареи будет отображаться предупреждение: «Это приложение может потреблять больше заряда батареи, чем ожидалось, из-за высокой фоновой активности».
Google стремится побудить разработчиков создавать более эффективные программы с помощью этого предупреждения, которое особенно фокусируется на использовании в фоновом режиме. Ожидается, что этот шаг принесет положительные результаты для всех пользователей.