Bangladeş İtaliya ilə hərbi əməkdaşlığı genişləndirir
Bangladeş, hərbi qüvvələrini gücləndirmək məqsədilə İtaliya ilə əməkdaşlıq çərçivəsində yeni addımlar atır. Bu əməkdaşlıq, ölkənin müdafiə qabiliyyətini artırmağa yönəlmiş genişmiqyaslı planların bir hissəsidir. Bu xəbər, regionda təhlükəsizlik dinamikasının dəyişməsi fonunda, Bangladeşin hərbi strategiyasında mühüm dəyişikliklər etdiyini göstərir.
Redaksiya məlumat verir ki, Bangladeş, İtaliya ilə "Eurofighter" təyyarələrinin alınması ilə bağlı niyyət məktubu imzalayıb. Bangladeş Silahlı Qüvvələrinin İctimaiyyətlə Əlaqələr İdarəsinin yaydığı məlumata görə, Bangladeş "Eurofighter" qırıcı təyyarəsini almaq üçün ilk addımı atıb. Bu çərçivədə, Bangladeş Ordusunun 2030-cu il hədəflərində yer alan maddələrdən biri olan qırıcı təyyarə tədarükü ilə bağlı İtaliya ilə niyyət məktubu imzalanıb. İki tərəf arasında imzalanan bu sənəd, gələcək əməkdaşlığın əsasını qoyur və hərbi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsinə zəmin yaradır.
"Eurofighter" təyyarələrinin alınması, Bangladeşin hava qüvvələrinin modernləşdirilməsi istiqamətində atılan mühüm bir addımdır. Bu təyyarələr, müasir döyüş meydanında üstünlük təmin edə biləcək qabaqcıl texnologiyalarla təchiz olunub. Bangladeşin bu addımı, regionda hərbi balansın dəyişməsinə və ölkənin müdafiə potensialının artırılmasına təsir edəcək. Bu əməkdaşlıq, həmçinin İtaliya ilə Bangladeş arasında strateji tərəfdaşlığın güclənməsinə də töhfə verəcək.

Бангладеш расширяет военное сотрудничество с Италией
Бангладеш предпринимает новые шаги в рамках сотрудничества с Италией с целью укрепления своих вооруженных сил. Это сотрудничество является частью масштабных планов, направленных на повышение обороноспособности страны. Эта новость свидетельствует о внесении Бангладеш важных изменений в свою военную стратегию на фоне изменения динамики безопасности в регионе.
Redaksiya сообщает, что Бангладеш подписала письмо о намерениях с Италией по вопросу приобретения самолетов "Eurofighter". Согласно информации, распространенной Управлением по связям с общественностью Вооруженных сил Бангладеш, Бангладеш сделала первый шаг к приобретению истребителя "Eurofighter". В рамках этого было подписано письмо о намерениях с Италией по вопросу поставок истребителей, что является одним из пунктов, включенных в цели армии Бангладеш на 2030 год. Этот документ, подписанный двумя сторонами, закладывает основу для будущего сотрудничества и создает предпосылки для дальнейшего развития военных связей.
Приобретение самолетов "Eurofighter" является важным шагом в модернизации военно-воздушных сил Бангладеш. Эти самолеты оснащены передовыми технологиями, которые могут обеспечить превосходство на современном поле боя. Этот шаг Бангладеш повлияет на изменение военного баланса в регионе и повышение оборонного потенциала страны. Это сотрудничество также будет способствовать укреплению стратегического партнерства между Италией и Бангладеш.