Bakıda Azərbaycan və NATO arasında ekspert görüşü təşkil olunub
Azərbaycan ilə Şimali Atlantika Alyansı arasında 2025-ci il üçün təsdiqlənmiş “Fərdi Tərəfdaşlıq üzrə Əməkdaşlıq Proqramı” çərçivəsində paytaxt Bakıda növbəti görüş keçirilib. Tədbir Quru Qoşunlarının “N” saylı hərbi hissəsində baş tutub.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, görüşdə Müdafiə Nazirliyinin nümayəndələri və NATO-nun ekspert heyəti iştirak edib. Toplantıda hərbi əməkdaşlıq məsələləri ətrafında brifinqlər təqdim olunub, tərəfləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Müzakirələr zamanı Azərbaycanın NATO ilə Əməliyyat İmkanları Konsepsiyası (ƏİK) proqramı çərçivəsində mövcud əlaqələrinin inkişafı və gələcək perspektivləri dəyərləndirilib. Hər iki tərəf əməkdaşlığın səmərəli və davamlı olması üçün yeni istiqamətlər üzrə fikir mübadiləsi aparıb.

В столице Баку состоялась очередная встреча в рамках утвержденной на 2025 год «Программы сотрудничества по индивидуальному партнерству» между Азербайджаном и Североатлантическим альянсом. Мероприятие прошло в воинской части «N» Сухопутных войск.
Редакция со ссылкой на источник сообщает, что во встрече приняли участие представители Министерства обороны и экспертная группа НАТО. На встрече были представлены брифинги по вопросам военного сотрудничества, даны ответы на интересующие стороны вопросы.
В ходе обсуждений были оценены развитие существующих связей Азербайджана с НАТО в рамках программы Концепции оперативных возможностей (КОО) и будущие перспективы. Обе стороны обменялись мнениями по новым направлениям для обеспечения эффективного и устойчивого сотрудничества.