Bakıda Azərbaycan və NATO arasında ekspert görüşü təşkil olunub
Azərbaycan ilə Şimali Atlantika Alyansı arasında 2025-ci il üçün təsdiqlənmiş “Fərdi Tərəfdaşlıq üzrə Əməkdaşlıq Proqramı” çərçivəsində paytaxt Bakıda növbəti görüş keçirilib. Tədbir Quru Qoşunlarının “N” saylı hərbi hissəsində baş tutub.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, görüşdə Müdafiə Nazirliyinin nümayəndələri və NATO-nun ekspert heyəti iştirak edib. Toplantıda hərbi əməkdaşlıq məsələləri ətrafında brifinqlər təqdim olunub, tərəfləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Müzakirələr zamanı Azərbaycanın NATO ilə Əməliyyat İmkanları Konsepsiyası (ƏİK) proqramı çərçivəsində mövcud əlaqələrinin inkişafı və gələcək perspektivləri dəyərləndirilib. Hər iki tərəf əməkdaşlığın səmərəli və davamlı olması üçün yeni istiqamətlər üzrə fikir mübadiləsi aparıb.

Another meeting was held in the capital Baku within the framework of the "Individual Partnership Cooperation Program" approved for 2025 between Azerbaijan and the North Atlantic Alliance. The event took place at military unit "N" of the Land Forces.
Citing a source, the editorial office reports that representatives of the Ministry of Defense and NATO's expert team participated in the meeting. During the meeting, briefings were presented on issues of military cooperation, and questions of interest to the parties were answered.
During the discussions, the development of Azerbaijan's existing relations with NATO within the framework of the Operational Capabilities Concept (OCC) program and future prospects were evaluated. Both sides exchanged views on new directions for effective and sustainable cooperation.
At the end of the meeting, a commemorative photo was taken, and symbolic gifts were presented to the guests.