Yəqin ki, yaxın gələcəkdə bir çox Azərbaycan şirkətləri artıq dünya səviyyəli keyfiyyətli hərbi təyinatlı məhsullar istehsal edəcəklər.
Bu barədə Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illik yubiley yığıncağında çıxışı zamanı bildirib.
“Eyni zamanda, dövlət xətti ilə bu istiqamətdə işlər aparılır və biz öz hərbi imkanlarımızı artıq böyük dərəcədə yerli istehsal hesabına genişləndiririk, öz tələbatımızı böyük dərəcədə ödəyirik. Artıq bir çox ölkələrə hərbi təyinatlı məhsul ixrac edirik”, - deyə Prezident əlavə edib.

It is likely that in the near future, many Azerbaijani companies will already be producing world-class quality military products.
President Ilham Aliyev stated this during his speech at the 80th-anniversary meeting of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
“At the same time, work is being carried out in this direction through state channels, and we are already largely expanding our military capabilities through local production, meeting a significant portion of our own needs. We already export military products to many countries,” the President added.