ROKETSAN tərəfindən hazırlanan ATMACA gəmi əleyhinə raketi, TCG BURGAZADA gəmisindən atılan atışla quru koordinatlı hədəfi tam dəqiqliklə vurub. Bu uğurlu atış, Türkiyənin müdafiə sənayesinin qabaqcıl texnologiyalarını nümayiş etdirir və ölkənin dənizdə müdafiə qabiliyyətini daha da gücləndirir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu əhəmiyyətli hadisəni Müdafiə Sənayesi Sədrinin rəsmi "X" (keçmiş Twitter) hesabından etdiyi "Dənizdən quruya təsir: ATMACA" başlığı ilə edilən paylaşım vasitəsilə Sədr Prof. Dr. Haluk Görgün elan edib. Bu nailiyyət, ATMACA raketinin quru hədəflərinə qarşı effektivliyini bir daha təsdiqləyib.
Paylaşımda qeyd olunur ki, TCG BURGAZADA platformasından həyata keçirilən atış zamanı ATMACA raketi, müəyyən edilmiş quru koordinatlarına malik hədəfi qüsursuz şəkildə nişan alıb və məhv edib. Bu uğur, ROKETSAN-ın mühəndislik və texnologiya sahəsindəki qabaqcıl mövqeyini vurğulayır və gələcəkdə də bu cür inkişaf etmiş silah sistemlərinin hazırlanması üçün zəmin yaradır.

The ATMACA anti-ship missile, developed by ROKETSAN, precisely struck a land-based target with a shot fired from the TCG BURGAZADA vessel. This successful shot demonstrates the advanced technologies of Turkey's defense industry and further strengthens the country's maritime defense capabilities.
The Editorial Office reports that this significant event was announced by the Chairman of the Presidency of Defense Industry, Prof. Dr. Haluk Görgün, via a post on his official "X" (formerly Twitter) account titled "Impact from Sea to Land: ATMACA." This achievement once again confirmed the effectiveness of the ATMACA missile against land targets.
The post notes that during the shot carried out from the TCG BURGAZADA platform, the ATMACA missile flawlessly targeted and destroyed the designated land-based target with its coordinates. This success highlights ROKETSAN's leading position in engineering and technology and lays the groundwork for the development of such advanced weapon systems in the future.