ROKETSAN tərəfindən hazırlanan ATMACA gəmi əleyhinə raketi, TCG BURGAZADA gəmisindən atılan atışla quru koordinatlı hədəfi tam dəqiqliklə vurub. Bu uğurlu atış, Türkiyənin müdafiə sənayesinin qabaqcıl texnologiyalarını nümayiş etdirir və ölkənin dənizdə müdafiə qabiliyyətini daha da gücləndirir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu əhəmiyyətli hadisəni Müdafiə Sənayesi Sədrinin rəsmi "X" (keçmiş Twitter) hesabından etdiyi "Dənizdən quruya təsir: ATMACA" başlığı ilə edilən paylaşım vasitəsilə Sədr Prof. Dr. Haluk Görgün elan edib. Bu nailiyyət, ATMACA raketinin quru hədəflərinə qarşı effektivliyini bir daha təsdiqləyib.
Paylaşımda qeyd olunur ki, TCG BURGAZADA platformasından həyata keçirilən atış zamanı ATMACA raketi, müəyyən edilmiş quru koordinatlarına malik hədəfi qüsursuz şəkildə nişan alıb və məhv edib. Bu uğur, ROKETSAN-ın mühəndislik və texnologiya sahəsindəki qabaqcıl mövqeyini vurğulayır və gələcəkdə də bu cür inkişaf etmiş silah sistemlərinin hazırlanması üçün zəmin yaradır.

Противокорабельная ракета ATMACA, разработанная ROKETSAN, с высокой точностью поразила наземную цель в ходе стрельб с корабля TCG BURGAZADA. Этот успешный запуск демонстрирует передовые технологии оборонной промышленности Турции и еще больше укрепляет морские оборонные возможности страны.
Redaksiya сообщает, что об этом важном событии объявил председатель оборонной промышленности проф. д-р Халук Гёргюн в своем официальном аккаунте в "X" (бывший Twitter) под заголовком "Воздействие с моря на сушу: ATMACA". Это достижение еще раз подтвердило эффективность ракеты ATMACA против наземных целей.
В сообщении отмечается, что во время стрельбы с платформы TCG BURGAZADA ракета ATMACA безупречно поразила и уничтожила цель, имеющую заданные наземные координаты. Этот успех подчеркивает лидирующие позиции ROKETSAN в области инженерии и технологий и создает основу для разработки подобных передовых систем вооружений в будущем.