Argentinalı vitse: Folklend adaları sakinləri İngiltərəyə qayıtsınlar
Argentina vitse-prezidenti Viktoriya Vilyarruel Folklend adaları sakinləri ilə bağlı sərt bəyanatla çıxış edib. O, özünü britaniyalı hiss edən adalıların İngiltərəyə qayıtmalı olduğunu bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, vitse-prezident qeyd edib ki, "Kelperlər" Argentina ərazisində yaşayan ingilis insanlardır. Onun sözlərinə görə, onlar müzakirənin bir hissəsi deyillər və əgər özlərini ingilis hiss edirlərsə, ölkələrinin yerləşdiyi minlərlə mil uzaqlıqdakı yerə qayıtmalıdırlar.
Vilyarruel vurğulayıb ki, bu gün, hər zamankından daha çox, Malvin adaları Argentinadır. Bu bəyanat regionda gərginliyi artıracaq potensiala malikdir.

Argentine Vice President Victoria Villarruel made a harsh statement regarding the residents of the Falkland Islands. She stated that islanders who feel British should return to England.
The vice president noted that "Kelpers" are English people living in Argentine territory. According to her, they are not part of the discussion, and if they feel English, they should return to the place where their country is located, thousands of miles away.
Villarruel emphasized that today, more than ever, the Malvinas Islands are Argentina. This statement has the potential to increase tension in the region.