Argentinalı vitse: Folklend adaları sakinləri İngiltərəyə qayıtsınlar
Argentina vitse-prezidenti Viktoriya Vilyarruel Folklend adaları sakinləri ilə bağlı sərt bəyanatla çıxış edib. O, özünü britaniyalı hiss edən adalıların İngiltərəyə qayıtmalı olduğunu bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, vitse-prezident qeyd edib ki, "Kelperlər" Argentina ərazisində yaşayan ingilis insanlardır. Onun sözlərinə görə, onlar müzakirənin bir hissəsi deyillər və əgər özlərini ingilis hiss edirlərsə, ölkələrinin yerləşdiyi minlərlə mil uzaqlıqdakı yerə qayıtmalıdırlar.
Vilyarruel vurğulayıb ki, bu gün, hər zamankından daha çox, Malvin adaları Argentinadır. Bu bəyanat regionda gərginliyi artıracaq potensiala malikdir.

Вице-президент Аргентины: Жители Фолклендских островов должны вернуться в Англию
Вице-президент Аргентины Виктория Вильярруэль выступила с жестким заявлением относительно жителей Фолклендских островов. Она заявила, что островитяне, которые считают себя британцами, должны вернуться в Англию.
Редакция сообщает, что вице-президент отметила, что "кельперы" — это англичане, проживающие на территории Аргентины. По ее словам, они не являются частью обсуждения, и если они считают себя англичанами, то должны вернуться туда, где находится их страна, за тысячи миль.
Вильярруэль подчеркнула, что сегодня, как никогда ранее, Мальвинские острова — это Аргентина. Это заявление потенциально может усилить напряженность в регионе.