Arda Turan UEFA səhnəsində debüt edir: Beşiktaşın mümkün rəqibi bəlli olur
Türkiyəli məşqçi Arda Turanın rəhbərlik etdiyi Şaxtyor Donetsk bu axşam Avropa Liqasında ilk rəsmi oyununa çıxır.
Redaksiya xəbər verir ki, Arda Turanın başçılıq etdiyi Ukrayna klubu Şaxtyor Donetsk bu gün UEFA Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsində ilk rəsmi matçını keçirəcək. Sloveniyanın paytaxtı Lyublyanadakı Stadion Stožice-də keçiriləcək görüşdə rəqib Finlandiya təmsilçisi Tampereen İlves olacaq. Qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da start götürəcək.
Bu görüş, eyni zamanda Türkiyə təmsilçisi Beşiktaşın Avropadakı mümkün rəqibini də müəyyən edəcək. Belə ki, Şaxtyor – Ilves cütünün qalibi UEFA Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsində Beşiktaşla üz-üzə gələcək. Beləliklə, "qara-ağlar" ya Arda Turanın komandasına, ya da Finlandiya klubuna qarşı oynayacaq.
Arda Turan üçün bu matç onun Şaxtyor Donetskin baş məşqçisi kimi ilk rəsmi imtahanı olacaq. Təhlükəsizlik səbəbilə Ukraynadan kənarda keçirilən oyun həm də məşqçilik karyerasında yeni mərhələyə start verən Turan üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır.

«Шахтер» (Донецк) под руководством турецкого тренера Арды Турана сегодня вечером проведет свой первый официальный матч в Лиге Европы.
Как сообщает редакция, украинский клуб «Шахтер» (Донецк) под руководством Арды Турана сегодня проведет свой первый официальный матч в I квалификационном раунде Лиги Европы УЕФА. Соперником в матче, который состоится на стадионе «Стожице» в столице Словении Любляне, станет финский представитель «Тампереен Ильвес». Встреча начнется в 21:00 по бакинскому времени.
Эта встреча также определит возможного соперника турецкого представителя «Бешикташа» в Европе. Так, победитель пары «Шахтер» – «Ильвес» встретится с «Бешикташем» во II квалификационном раунде Лиги Европы УЕФА. Таким образом, «черно-белые» сыграют либо против команды Арды Турана, либо против финского клуба.
Для Арды Турана этот матч станет первым официальным испытанием в качестве главного тренера «Шахтера» (Донецк). Игра, проводимая за пределами Украины по соображениям безопасности, также имеет особое значение для Турана, который начинает новый этап в своей тренерской карьере.