Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutu (AQTİ) regionlarda (Xaçmaz, Şamaxı, Salyan, Tovuz, Ucar, Bərdə) epidemioloq vəzifəsinə peşəkar kadrları işə dəvət edir.
Namizəd üçün tələblər:
• Ali tibbi təhsil (həkim, epidemiologiya, gigiyena və ya tibbi profilaktika ixtisası üzrə);
• Qida mənşəli xəstəliklər və zəhərlənmələr üzrə araşdırma aparmaq bacarığı;
• Epidemioloji nəzarət prinsipləri, xəstəliklərin yayılma dinamikası və risk analizi üsulları haqqında biliklər;
• Kompüter, statistika və məlumat bazaları ilə işləmə bacarığı.
Vəzifə öhdəlikləri:
• Regionlarda qida mənşəli xəstəliklər və kütləvi zəhərlənmə hadisələri üzrə epidemioloji araşdırmalar aparmaq;
• Epidemioloji məlumatları toplamaq, emal və təhlil etmək, hesabatlarını hazırlamaq;
• Qida zəncirinin müxtəlif mərhələlərində yoluxucu xəstəliklərin yayılma risklərini qiymətləndirmək;
• Laborator nəticələrlə epidemioloji məlumatları inteqrasiya və interpretasiya etmək;
• Epidemioloji nəzarət və erkən xəbərdarlıq sistemlərinin təkmilləşdirilməsi üzrə təkliflər hazırlamaq;
• Qida təhlükəsizliyi sahəsində epidemioloji risklərin idarə olunması üzrə təlimat və tövsiyələr hazırlamaqda iştirak etmək.
Əlavə məlumatlar:
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlərdən CV-lərini mövzu hissəsinə “Epidemioloq” qeyd edərək hr@afsa.gov.az ünvanına göndərmələri xahiş olunur.

The Azerbaijan Food Safety Institute (AQTİ) invites professional personnel to apply for the position of epidemiologist in the regions (Khachmaz, Shamakhi, Salyan, Tovuz, Ujar, Barda).
Requirements for candidates:
• Higher medical education (specializing in physician, epidemiology, hygiene, or medical prophylaxis);
• Ability to conduct research on foodborne illnesses and poisonings;
• Knowledge of epidemiological surveillance principles, disease spread dynamics, and risk analysis methods;
• Ability to work with computers, statistics, and databases.
Job responsibilities:
• Conduct epidemiological investigations into foodborne illnesses and mass poisoning incidents in the regions;
• Collect, process, and analyze epidemiological data, and prepare reports;
• Assess the risks of infectious disease transmission at various stages of the food chain;
• Integrate and interpret epidemiological data with laboratory results;
• Prepare proposals for improving epidemiological surveillance and early warning systems;
• Participate in preparing guidelines and recommendations for managing epidemiological risks in food safety.
Additional information:
Candidates meeting the stated requirements are requested to send their CVs to hr@afsa.gov.az, indicating “Epidemiologist” in the subject line.