Anti-terror mütəxəssisi Başbuğ: "İsrail Türkiyəyə F-35 ilə hücuma keçsə.."
Türkiyəli anti-terror üzrə mütəxəssis Coşqun Başbuğ İsrailin Türkiyəyə qarşı F-35 təyyarələrindən istifadə edərək hücum ehtimalını dəyərləndirib. O bildirib ki, İsrailin belə bir addımı atacağına inanmır.
Redaksiya xəbər verir ki, Başbuğ açıqlamasında Türkiyənin qısa müddətdə Tel-Əvivə enə biləcək gücə sahib olduğunu vurğulayıb: “Belə bir gücə meydan oxumaq, onu hədəf almaq və ya bu barədə düşünmək belə müəyyən bir bədəl tələb edir.
Ekspert əlavə edib ki, Türkiyə nə İran, nə də başqa ölkələrə bənzəyir: “Açıqlanmayan onlarla fərqli qabiliyyətimiz mövcuddur.

Турецкий антитеррористический эксперт Джошкун Башбуг оценил вероятность нападения Израиля на Турцию с использованием самолетов F-35. Он заявил, что не верит, что Израиль пойдет на такой шаг.
Редакция сообщает, что Башбуг в своем заявлении подчеркнул, что Турция обладает силой, способной в короткие сроки приземлиться в Тель-Авиве: “Бросать вызов такой силе, брать ее на прицел или даже думать об этом требует определенной платы.”
Эксперт добавил, что Турция не похожа ни на Иран, ни на другие страны: “У нас есть десятки нераскрытых различных возможностей.”