Almaniya yeni nəsil özüyeriyən artilleriya qurğusunu təqdim etdi
Almaniya, hərbi texnologiya sahəsindəki irəliləyişlərini nümayiş etdirərək, yeni nəsil özüyeriyən artilleriya qurğusu olan PzH 2000 A4-ü təqdim etdi. Bu addım, ölkənin müdafiə qabiliyyətini gücləndirmək və müasir döyüş meydanlarında daha effektiv olmaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya xəbər verir ki, Almaniya, inkişaf etdirilmiş atəşə nəzarət sistemi və müasir rəqəmsal arxitekturası ilə seçilən yeni PzH 2000 A4 özüyeriyən haubitsasını təqdim etdi. Bu, 155 mm-lik tırtıllı özüyeriyən haubitsa ailəsinin ən son variantıdır. Yeni PzH 2000 A4 və yeni Leopard 2A8 tankı, 19 noyabr tarixində Münhendəki KNDS Deutschland zavodunda keçirilən mərasimlə rəsmi olaraq təqdim edildi. Müdafiə naziri Boris Pistorius, sistemin yeni imkanlarını vurğulayaraq, onun Almaniyanın müdafiə qabiliyyətinə əhəmiyyətli töhfə verəcəyini bildirdi.
Təqdimat mərasimi, Almaniyanın müdafiə sənayesinin ən son nailiyyətlərini nümayiş etdirmək üçün bir platforma rolunu oynadı. PzH 2000 A4, təkmilləşdirilmiş atəşə nəzarət sistemi sayəsində hədəfləri daha dəqiq vurma qabiliyyətinə malikdir. Rəqəmsal arxitektura, sistemin digər müasir döyüş sistemləri ilə inteqrasiyasını təmin edir, bu da əməliyyatların koordinasiyasını asanlaşdırır. Bu yeniliklər, Almaniyanın silahlı qüvvələrinin döyüş effektivliyini artırmaqla yanaşı, NATO çərçivəsindəki müttəfiqlərlə əməkdaşlığı da gücləndirəcək.

Германия, демонстрируя свои достижения в области военных технологий, представила самоходную артиллерийскую установку нового поколения PzH 2000 A4. Этот шаг направлен на укрепление обороноспособности страны и повышение ее эффективности на современных полях сражений.
Redaksiya сообщает, что Германия представила новую самоходную гаубицу PzH 2000 A4, отличающуюся усовершенствованной системой управления огнем и современной цифровой архитектурой. Это новейший вариант семейства 155-мм гусеничных самоходных гаубиц. Новая PzH 2000 A4 и новый танк Leopard 2A8 были официально представлены 19 ноября на церемонии, состоявшейся на заводе KNDS Deutschland в Мюнхене. Министр обороны Борис Писториус подчеркнул новые возможности системы, заявив, что она внесет значительный вклад в обороноспособность Германии.
Церемония презентации послужила платформой для демонстрации последних достижений оборонной промышленности Германии. PzH 2000 A4 обладает способностью более точно поражать цели благодаря усовершенствованной системе управления огнем. Цифровая архитектура обеспечивает интеграцию системы с другими современными боевыми системами, что упрощает координацию операций. Эти нововведения не только повысят боевую эффективность вооруженных сил Германии, но и укрепят сотрудничество с союзниками в рамках НАТО.