Almaniya sualtı gəmilərini müdafiə edir: Yeni torpedo sistemi
Almaniya, 2026-cı ildə sualtı gəmilərinə qarşı təhdidləri aradan qaldırmaq məqsədilə, torpedolara qarşı müdafiə torpedosu tədarükü üçün yeni bir prosesə başlamağı planlaşdırır. Bu addım, ölkənin hərbi qüvvələrinin müdafiə qabiliyyətini artırmaq və dənizdəki təhlükəsizliyini gücləndirmək məqsədi daşıyır. Bu plan, Almaniyanın müdafiə strategiyasının mühüm bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, "Politico Europe" tərəfindən dərc edilən büdcə planlaşdırma sənədinə istinadən, Almaniya ordusu 2026-cı ildə torpedolara qarşı müdafiə torpedosu (Anti-Torpedo Torpedo/ATT) üçün yeni bir tədarük prosesinə başlamağı planlaşdırır. Sənəddə qeyd edildiyi kimi, müdafiə rəsmiləri "ThyssenKrupp Marine Systems" tərəfindən hazırlanan ATT-lərin alınmasını nəzərdə tutur. Bu, Almaniyanın dəniz qüvvələrinin sualtı gəmilərini düşmən torpedolarından qorumaq üçün atılan mühüm bir addımdır.
Bu təşəbbüs, Almaniyanın dəniz qüvvələrinin müasir tələblərə uyğunlaşdırılması və müdafiə imkanlarının gücləndirilməsi istiqamətində atılan addımların bir hissəsidir. ATT-lər, sualtı gəmilərinə qarşı yönəlmiş torpedoları zərərsizləşdirmək üçün nəzərdə tutulub. Bu sistem, Almaniyanın dənizdəki təhlükəsizliyini təmin etmək və potensial təhdidlərə qarşı effektiv müdafiə yaratmaq üçün mühüm rol oynayacaq.

Germany plans to initiate a new procurement process for anti-torpedo torpedoes in 2026, aiming to eliminate threats against its submarines. This step is intended to enhance the defense capabilities of the country's armed forces and strengthen its maritime security. This plan is considered a crucial part of Germany's defense strategy.
Redaksiya reports that, citing a budget planning document published by "Politico Europe", the German army plans to initiate a new procurement process for Anti-Torpedo Torpedoes (ATT) in 2026. As stated in the document, defense officials envision the acquisition of ATT systems developed by "ThyssenKrupp Marine Systems". This is a significant step taken by Germany's naval forces to protect its submarines from enemy torpedoes.
This initiative is part of the steps taken to adapt Germany's naval forces to modern requirements and strengthen their defense capabilities. ATT systems are designed to neutralize torpedoes aimed at submarines. This system will play a crucial role in ensuring Germany's maritime security and creating an effective defense against potential threats.