Almaniya sualtı gəmilərini müdafiə edir: Yeni torpedo sistemi
Almaniya, 2026-cı ildə sualtı gəmilərinə qarşı təhdidləri aradan qaldırmaq məqsədilə, torpedolara qarşı müdafiə torpedosu tədarükü üçün yeni bir prosesə başlamağı planlaşdırır. Bu addım, ölkənin hərbi qüvvələrinin müdafiə qabiliyyətini artırmaq və dənizdəki təhlükəsizliyini gücləndirmək məqsədi daşıyır. Bu plan, Almaniyanın müdafiə strategiyasının mühüm bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, "Politico Europe" tərəfindən dərc edilən büdcə planlaşdırma sənədinə istinadən, Almaniya ordusu 2026-cı ildə torpedolara qarşı müdafiə torpedosu (Anti-Torpedo Torpedo/ATT) üçün yeni bir tədarük prosesinə başlamağı planlaşdırır. Sənəddə qeyd edildiyi kimi, müdafiə rəsmiləri "ThyssenKrupp Marine Systems" tərəfindən hazırlanan ATT-lərin alınmasını nəzərdə tutur. Bu, Almaniyanın dəniz qüvvələrinin sualtı gəmilərini düşmən torpedolarından qorumaq üçün atılan mühüm bir addımdır.
Bu təşəbbüs, Almaniyanın dəniz qüvvələrinin müasir tələblərə uyğunlaşdırılması və müdafiə imkanlarının gücləndirilməsi istiqamətində atılan addımların bir hissəsidir. ATT-lər, sualtı gəmilərinə qarşı yönəlmiş torpedoları zərərsizləşdirmək üçün nəzərdə tutulub. Bu sistem, Almaniyanın dənizdəki təhlükəsizliyini təmin etmək və potensial təhdidlərə qarşı effektiv müdafiə yaratmaq üçün mühüm rol oynayacaq.

Германия планирует начать новый процесс закупки противоторпедных торпед в 2026 году с целью устранения угроз для своих подводных лодок. Этот шаг направлен на повышение обороноспособности вооруженных сил страны и укрепление ее безопасности на море. Этот план оценивается как важная часть оборонной стратегии Германии.
Редакция сообщает, что, ссылаясь на документ по бюджетному планированию, опубликованный "Politico Europe", армия Германии планирует начать новый процесс закупки противоторпедных торпед (Anti-Torpedo Torpedo/ATT) в 2026 году. Как отмечается в документе, представители оборонного ведомства предусматривают приобретение ATT, разработанных "ThyssenKrupp Marine Systems". Это важный шаг, предпринятый для защиты подводных лодок ВМС Германии от вражеских торпед.
Эта инициатива является частью шагов, предпринимаемых для адаптации ВМС Германии к современным требованиям и укрепления их оборонных возможностей. ATT предназначены для нейтрализации торпед, направленных против подводных лодок. Эта система сыграет важную роль в обеспечении безопасности Германии на море и создании эффективной защиты от потенциальных угроз.