AIPAC: 2026-cı il seçkiləri üçün 95 milyon dollardan çox vəsait topladı
ABŞ-da fəaliyyət göstərən Amerika-İsrail İctimai Əlaqələr Komitəsinin (AIPAC) "United Democracy Project" Super PAC-ı 2026-cı ilin ara seçkiləri ərəfəsində 95 milyon dollardan çox nağd pul vəsaitinə sahib olduğunu bildirib. Bu barədə məlumat cümə günü açıqlanıb.
Redaksiya məlumat verir ki, 2025-ci ilin ikinci yarısında təşkilat 62 milyon dollar vəsait toplayıb. Bu vəsait, əsasən, seçki kampaniyaları üçün nəzərdə tutulub və təşkilatın siyasi fəaliyyətini dəstəkləmək məqsədi daşıyır. AIPAC-ın bu maliyyə imkanları, onun ABŞ siyasətindəki təsirini daha da artırır.
"United Democracy Project" Super PAC-ın topladığı vəsait, əsasən, Demokrat və Respublikaçı partiyaların namizədlərinə dəstək vermək üçün istifadə olunacaq. Bu dəstək, reklam kampaniyaları, seçkiqabağı tədbirlər və digər siyasi fəaliyyətlər vasitəsilə həyata keçiriləcək. AIPAC-ın məqsədi, İsrailə dəstək verən siyasətçilərin seçilməsinə kömək etməkdir.

AIPAC: Raised Over $95 Million for 2026 Elections
The American-Israel Public Affairs Committee (AIPAC), operating in the U.S., has announced that its "United Democracy Project" Super PAC possesses over $95 million in cash reserves ahead of the 2026 midterm elections. This information was disclosed on Friday.
According to Redaksiya, the organization raised $62 million in the second half of 2025. These funds are primarily intended for election campaigns and aim to support the organization's political activities. AIPAC's financial capabilities further enhance its influence in U.S. politics.
The funds raised by the "United Democracy Project" Super PAC will mainly be used to support candidates from both the Democratic and Republican parties. This support will be provided through advertising campaigns, pre-election events, and other political activities. AIPAC's goal is to help elect politicians who support Israel.