Ağ Ev rəsmisi: Tramp yaxın vaxtlarda Putinlə görüşməyəcək
Ağ Ev rəsmiləri ABŞ prezidenti Donald Trampın yaxın gələcəkdə Rusiya prezidenti Vladimir Putinlə görüş planının olmadığını açıqlayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Ağ Ev rəsmisi bəyan edib: “Hazırda prezident Trampın Putinlə görüşü nəzərdə tutulmur. ABŞ dövlət katibi Marko Rubio və Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında keçirilən görüş kifayət qədər məhsuldar olub, buna görə əlavə üzbəüz danışıqlara ehtiyac yoxdur.”
Rəsmilər əlavə ediblər ki, ABŞ diplomatik kanalları açıq saxlayır, lakin yüksək səviyyəli yeni görüş planı gündəmdə deyil. Bu açıqlama, Budapeştdə Tramp və Putinin mümkün görüşü ilə bağlı iddiaların fonunda verilib.

Представители Белого дома объявили об отсутствии планов у президента США Дональда Трампа встретиться с президентом России Владимиром Путиным в ближайшем будущем.
Как сообщает Redaksiya, представитель Белого дома заявил: «В настоящее время встреча президента Трампа с Путиным не планируется. Встреча между госсекретарем США Марко Рубио и министром иностранных дел России Сергеем Лавровым была достаточно продуктивной, поэтому нет необходимости в дополнительных личных переговорах».
Чиновники добавили, что США сохраняют открытыми дипломатические каналы, однако план новой встречи на высоком уровне не стоит на повестке дня. Это заявление было сделано на фоне утверждений о возможной встрече Трампа и Путина в Будапеште.