Ağ Ev rəsmi: İran görüşmək istədi
Ağ Ev rəsmisi Kerolayn Livittin bildirdiyinə görə, Vitkoff və Kuşner sabah səhər yenidən Pakistana yola düşəcəklər. Bu səfərin əsas məqsədi İran nümayəndə heyətinin təmsilçiləri ilə birbaşa danışıqlar aparmaqdır.
Redaksiya xəbər verir ki, bu danışıqlar İran tərəfinin tələbi ilə baş tutacaq. İranlılar əlaqə saxlayaraq bu söhbətin keçirilməsini xahiş ediblər.
Ağ Evdən verilən məlumata əsasən, CD Vens hazır vəziyyətdədir. Onun Pakistana göndərilməsi, əgər vaxtının zəruri istifadəsi hesab edilsə, mümkün olacaqdır.

According to White House official Carolyn Livitt, Vitkoff and Kushner will depart for Pakistan again tomorrow morning. The main purpose of this visit is to hold direct talks with representatives of the Iranian delegation.
It is reported that these talks will take place at the request of the Iranian side. The Iranians contacted and requested that this conversation be held.
According to information from the White House, CD Vance is ready. His deployment to Pakistan will be possible if it is considered a necessary use of his time.