Ağ Ev rəsmi: İran görüşmək istədi
Ağ Ev rəsmisi Kerolayn Livittin bildirdiyinə görə, Vitkoff və Kuşner sabah səhər yenidən Pakistana yola düşəcəklər. Bu səfərin əsas məqsədi İran nümayəndə heyətinin təmsilçiləri ilə birbaşa danışıqlar aparmaqdır.
Redaksiya xəbər verir ki, bu danışıqlar İran tərəfinin tələbi ilə baş tutacaq. İranlılar əlaqə saxlayaraq bu söhbətin keçirilməsini xahiş ediblər.
Ağ Evdən verilən məlumata əsasən, CD Vens hazır vəziyyətdədir. Onun Pakistana göndərilməsi, əgər vaxtının zəruri istifadəsi hesab edilsə, mümkün olacaqdır.

По словам представителя Белого дома Кэролайн Ливитт, Виткофф и Кушнер завтра утром снова отправятся в Пакистан. Основная цель этой поездки — провести прямые переговоры с представителями иранской делегации.
Редакция сообщает, что эти переговоры состоятся по запросу иранской стороны. Иранцы связались и попросили провести эту беседу.
Согласно информации из Белого дома, Си Ди Вэнс находится в состоянии готовности. Его отправка в Пакистан будет возможна, если это будет сочтено необходимым использованием его времени.