ABŞ-nin Bakıdakı səfirliyi futbol üzrə dünya çempionatına bileti olan şəxslər üçün viza proseduru ilə bağlı görüş təşkil edəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə səfirliyin "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşım edilib.
"FIFA Dünya Kuboku 2026 oyunlarını izləmək məqsədilə bu il ABŞ-yə səfər edəcək bilet sahibləri üçün xoş xəbər - ABŞ vizası üçün prioritet görüş imkanı təqdim edirik! Əgər bileti birbaşa FIFA-dan almısınızsa, indi FIFA PASS proqramına qoşula bilərsiniz", - səfirliyin məlumatında bildirilib.
Qeyd edək ki, DÇ-2026-da ilk dəfə 48 komanda iştirak edəcək. Turnir 11 iyun-19 iyul tarixlərində ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək.

Посольство США в Баку организует встречу по визовой процедуре для лиц, имеющих билеты на чемпионат мира по футболу.
Как сообщает редакция, об этом было опубликовано в аккаунте посольства в социальной сети "X".
"Хорошие новости для обладателей билетов, которые посетят США в этом году, чтобы посмотреть матчи FIFA World Cup 2026 - мы предлагаем приоритетные собеседования для получения визы США! Если вы приобрели билет напрямую у FIFA, вы можете присоединиться к программе FIFA PASS", - говорится в сообщении посольства.
Отметим, что на ЧМ-2026 впервые примут участие 48 команд. Турнир пройдет с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике.