Zelenski: Ukrayna torpaqlarından güzəştə getməyəcək
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ölkəsinin ərazi bütövlüyü məsələsində prinsipial mövqe sərgiləyərək, heç bir güzəştə getməyəcəklərini bir daha vurğulayıb. Bu barədə açıqlama verən dövlət başçısı, Ukrayna xalqının öz torpaqlarını işğalçıya təslim etməyəcəyini qətiyyətlə bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski, Ukraynanın suverenliyinin və ərazi bütövlüyünün qorunmasının prioritet olduğunu qeyd edib. O, həmçinin, ölkəsinin beynəlxalq hüquqa əsaslanan mövqeyindən geri çəkilməyəcəyini və bütün diplomatik vasitələrdən istifadə edərək, münaqişənin sülh yolu ilə həllinə çalışacaqlarını vurğulayıb. Prezident, Ukrayna xalqının mübarizə əzmindən və qətiyyətindən də bəhs edərək, onların öz torpaqlarını qorumaq üçün hər cür səy göstərəcəklərini bildirib. Zelenski, Ukraynanın müttəfiqlərinin dəstəyinin vacibliyini qeyd edərək, beynəlxalq ictimaiyyəti Ukraynaya dəstək verməyə və işğala qarşı mübarizədə onlara yardım etməyə çağırıb.
Zelenskinin bu açıqlaması, Ukraynanın ərazi bütövlüyü məsələsindəki mövqeyinin dəyişməzliyini bir daha təsdiqləyir və ölkənin münaqişənin sülh yolu ilə həllinə olan sadiqliyini nümayiş etdirir. Bu bəyanat, eyni zamanda, Ukrayna xalqının öz torpaqlarını qorumaq əzmini və beynəlxalq dəstəyə olan ümidini də əks etdirir.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky once again emphasized that his country will not make any concessions on the issue of territorial integrity, maintaining a principled stance. The head of state, making a statement on this matter, firmly declared that the Ukrainian people will not surrender their lands to the occupier.
Redaksiya reports that Zelensky noted that the protection of Ukraine's sovereignty and territorial integrity is a priority. He also emphasized that his country will not back down from its position based on international law and will strive for a peaceful resolution of the conflict using all diplomatic means. The President also spoke about the fighting spirit and determination of the Ukrainian people, stating that they will make every effort to protect their lands. Zelensky noted the importance of the support of Ukraine's allies, calling on the international community to support Ukraine and assist them in the fight against the occupation.
Zelensky's statement once again confirms Ukraine's unwavering position on the issue of territorial integrity and demonstrates the country's commitment to a peaceful resolution of the conflict. This statement also reflects the Ukrainian people's determination to protect their lands and their hope for international support.