Yeni yubiley medalı təsis edildi
Etni zamanda, “Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 30 illiyi (1995–2025)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı haqqında Əsasnamə” və medalın təsviri təsdiq edilib.
Həmçinin Prezident İlham Əliyev Qanununun qüvvəyə minməsi ilə əlaqədar həmin Qanunun tətbiqini təmin etmək məqsədilə Fərman imzalayıb.
Fərmanla müəyyən olunub ki, “Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 30 illiyi (1995–2025)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı haqqında Əsasnamə”nin 2-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş müvafiq icra hakimiyyəti orqanının səlahiyyətlərini Azərbaycan Prezidenti həyata keçirir, həmin Əsasnamənin 2-ci maddəsində “orqan (qurum)” dedikdə Azərbaycan Konstitusiya Məhkəməsi nəzərdə tutulur, “Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 30 illiyi (1995–2025)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif etmək səlahiyyəti Azərbaycan Konstitusiya Məhkəməsinin sədrinə verilir.

Учреждена новая юбилейная медаль
Одновременно были утверждены «Положение о юбилейной медали Азербайджанской Республики «30-летие Конституции Азербайджанской Республики (1995–2025)»» и описание медали.
Также Президент Ильхам Алиев подписал Указ в целях обеспечения применения данного Закона в связи со вступлением его в силу.
Указом установлено, что полномочия соответствующего органа исполнительной власти, предусмотренные в статье 2 «Положения о юбилейной медали Азербайджанской Республики «30-летие Конституции Азербайджанской Республики (1995–2025)»», осуществляет Президент Азербайджана, в статье 2 данного Положения под «органом (структурой)» подразумевается Конституционный суд Азербайджана, полномочие по награждению юбилейной медалью Азербайджанской Республики «30-летие Конституции Азербайджанской Республики (1995–2025)» предоставляется председателю Конституционного суда Азербайджана.