Ev işlərini asanlaşdırmaq məqsədi daşıyan yeni bir robot, CES 2026 sərgisində təqdim edildi. Bu yenilikçi cihaz, gündəlik ev işlərini yerinə yetirmək üçün nəzərdə tutulub və gələcəyin texnologiyalarına dair maraqlı bir nümunədir.
Redaksiya məlumat verir ki, SwitchBot şirkəti tərəfindən hazırlanan Onero H1 adlı insansı robot, təkərli bir platforma üzərində qurulub. Şirkətin təqdim etdiyi videoya əsasən, bu robot müxtəlif ev işlərini görmək qabiliyyətinə malikdir. Onero H1, qəhvə hazırlaya, hazırladığı qəhvəni servis edə, qabları yuyub təmizləyə, yemək servis edə, pəncərələri silə, çirkli paltarları paltaryuyan maşına qoya və işə sala, paltarları qatlaya, evi yığışdıra və çiçəkləri sulaya bilir.
Bu robotun əsas xüsusiyyətlərindən biri, süni intellekt (AI) texnologiyasından istifadə etməsidir. Şirkət, Onero H1-i "süni intellektdən güc alan ən əlçatan ev robotu" kimi təqdim edir. Hələlik satış qiyməti açıqlanmasa da, yaxın gələcəkdə ön sifarişlərin başlayacağı bildirilir. Bu, ev işlərini asanlaşdırmaq istəyən insanlar üçün əla bir fürsət ola bilər. Onero H1-in təqdimatı, robot texnologiyalarının gündəlik həyatımıza necə inteqrasiya olunduğunun bariz nümunəsidir.

A new robot aimed at simplifying household chores was presented at CES 2026. This innovative device is designed to perform daily domestic tasks and is an interesting example of future technologies.
Redaksiya reports that the humanoid robot named Onero H1, developed by SwitchBot, is built on a wheeled platform. According to the video presented by the company, this robot is capable of performing various household chores. Onero H1 can make coffee, serve the coffee it makes, wash and clean dishes, serve meals, clean windows, put dirty clothes in the washing machine and start it, fold laundry, tidy the house, and water plants.
One of the main features of this robot is its use of artificial intelligence (AI) technology. The company presents Onero H1 as "the most accessible home robot powered by artificial intelligence." Although the sales price has not yet been announced, pre-orders are expected to begin in the near future. This could be an excellent opportunity for people who want to simplify their household chores. The presentation of Onero H1 is a clear example of how robotics technology is integrating into our daily lives.