Yəmən rəsmən müharibəyə qatıldığını açıqladı və ballistik raket atdı
Yəmən Silahlı Qüvvələri tərəfindən verilən rəsmi bəyanatda qeyd olunub ki, ölkə rəsmən müharibəyə daxil olub. Bu bəyanatda ilk dəfə ballistik raketlərdən istifadə edilən hərbi əməliyyatın həyata keçirildiyi bildirilib. Bu barədə Briqada Generalı Yəhya Sari məlumat yayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, bu əməliyyat zamanı İsrailə aid həssas hərbi hədəflər hədəfə alınıb. Bu əməliyyatın İran və Livandakı Hizbullahın əməliyyatları ilə eyni vaxtda həyata keçirildiyi vurğulanıb. Allahın lütfü ilə bu əməliyyatın öz məqsədlərinə uğurla çatdığı qeyd edilib.
Bəyanatda həmçinin qeyd olunur ki, bu əməliyyat, silahlı qüvvələrin əvvəlki bəyanatında elan olunan məqsədlərə nail olunana qədər və bütün müqavimət cəbhələrində təcavüz bitənə qədər davam edəcək.

Yemen Officially Declares Participation in War and Fires Ballistic Missile
An official statement from the Yemeni Armed Forces announced that the country has officially entered the war. This statement indicated that a military operation, utilizing ballistic missiles for the first time, has been carried out. Brigadier General Yahya Saree provided information regarding this development.
The editorial reports that during this operation, sensitive military targets belonging to Israel were aimed at. It was emphasized that this operation was carried out simultaneously with operations in Iran and by Hezbollah in Lebanon. It was noted that, by the grace of God, this operation successfully achieved its objectives.
The statement also noted that this operation will continue until the goals announced in the armed forces' previous statement are achieved and until the aggression ends on all resistance fronts.