Vətəndaşların müraciətləri diqqət mərkəzində saxlanılır
Vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi, mövcud problemlərin həlli və yerli əhalinin təkliflərinin dinlənilməsi məqsədilə, Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rəcəb Rəhimli tərəfindən oktyabrın 10-da Azadkənddə səyyar qəbul keçirilib. Görüşdə Aza və Darkənd sakinləri ilə yanaşı Azadkənd sakinləri , İcra Hakimiyyətinin məsul əməkdaşları, rayonun idarə, müəssisə və təşkilat rəhbərləri, icra nümayəndələri və bələdiyyə sədri iştirak ediblər.
Əvvəlcə Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Qəbulun əvvəlində çıxış edən rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı 44 günlük Vətən müharibəsi nəticəsində əldə olunan şanlı Zəfərin əhəmiyyətindən danışaraq bildirib ki, bu zəfərin əldə olunmasında şəhidlərimizin və qazilərimizin qəhrəmanlığı, eləcə də Ali Baş Komandan İlham Əliyevin liderlik amili və uzaqgörən siyasəti xüsusi rol oynayıb. Ölkə Prezidenti İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi və Azərbaycan Ordusunun qüdrəti sayəsində ölkəmizin ərazi bütövlüyü təmin edilib, uzun illər işğal altında qalmış torpaqlarımız azad olunub. Hazırda Qarabağvə Şərqi Zəngəzurda genişmiqyaslı yenidənqurma və bərpa işləri aparılır, məcburi köçkünlərin doğma yurdlarına qayıdışı təhlükəsiz şəkildə həyata keçirilir. Bu uğur həm xalq–dövlət–ordu birliyinin nəticəsidir, həm də Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə mövqeyinin güclənməsinin əsas göstəricisidir.
Görüşdə Rəcəb Rəhimli Ordubad rayonunda həyata keçirilən sosial-iqtisadi və tarixi-mədəni layihələrdən də bəhs edib. Bildirib ki, Ordubad şəhər və kənddaxili yolların yenidən qurulması, ABAD (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) layihəsi çərçivəsində müxtəlif sahələri əhatə edəcək kiçik və orta biznes subyektlərinin yaradılması istiqamətində mühüm addımlar atılır, eləcə də “Ərbabın iş yeri” tarixi binasında hazırda əsaslı təmir işlərinin aparılması həyata keçirilir.
Daha sonra kənd sakinlərinin müraciətləri dinlənilib. Əsas müraciətlər məşğulluq imkanlarının artırılması, mülkiyyət hüququ, içməli və suvarma su problemlərinin həlli, elektrik naqillərinin dəyişdirilməsi, qaz xətlərinin yeraltından yerüstü şəbəkəyə keçirilməsi, heyvandarlıqla bağlı peyvəndlərin aparılması və profilaktik tədbirlərin görülməsi ilə bağlı olub.
Qaldırılan məsələlərin həlli istiqamətində aidiyyəti qurumlara tapşırıqlar verilib, vaxt tələb edən müraciətlər isə nəzarətə götürülüb.

Citizens' appeals are kept in focus in Ordubad
To ensure citizen satisfaction, solve existing problems, and listen to the suggestions of the local population, a mobile reception was held in Azadkand on October 10 by Rajab Rahimli, Head of Ordubad District Executive Power. In addition to residents of Aza and Darkand, residents of Azadkand, responsible employees of the Executive Power, heads of district departments, enterprises, and organizations, executive representatives, and the mayor participated in the meeting.
First, the memory of Great Leader Heydar Aliyev and our martyrs who sacrificed their lives for the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan was honored with a minute of silence.
The Head of the District Executive Power, speaking at the beginning of the reception, spoke about the importance of the glorious Victory achieved as a result of the 44-day Patriotic War and stated that the heroism of our martyrs and veterans, as well as the leadership factor and far-sighted policy of Commander-in-Chief Ilham Aliyev, played a special role in achieving this victory. Thanks to the resolute leadership of President Ilham Aliyev and the might of the Azerbaijani Army, the territorial integrity of our country has been ensured, and our lands that had been under occupation for many years have been liberated. Currently, large-scale reconstruction and restoration work is being carried out in Karabakh and East Zangazur, and the safe return of internally displaced persons to their native lands is being implemented. This success is both a result of the people-state-army unity and a key indicator of Azerbaijan's strengthening position in the international arena.
At the meeting, Rajab Rahimli also spoke about the socio-economic and historical-cultural projects being implemented in Ordubad district. He stated that significant steps are being taken towards the reconstruction of urban and rural roads in Ordubad, the creation of small and medium-sized business entities covering various sectors within the framework of the ABAD (Easy Support for Family Business) project, and major repair work is currently being carried out in the historical building of “Arbab's Workplace”.
Afterwards, the appeals of the village residents were heard. The main appeals were related to increasing employment opportunities, property rights, solving drinking and irrigation water problems, replacement of electrical wires, conversion of underground gas lines to an above-ground network, and carrying out vaccinations and preventive measures related to animal husbandry.
Instructions were given to the relevant institutions for the resolution of the raised issues, while appeals requiring time were taken under control.