Vətəndaşların müraciətləri diqqət mərkəzində saxlanılır
Vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi, mövcud problemlərin həlli və yerli əhalinin təkliflərinin dinlənilməsi məqsədilə, Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rəcəb Rəhimli tərəfindən oktyabrın 10-da Azadkənddə səyyar qəbul keçirilib. Görüşdə Aza və Darkənd sakinləri ilə yanaşı Azadkənd sakinləri , İcra Hakimiyyətinin məsul əməkdaşları, rayonun idarə, müəssisə və təşkilat rəhbərləri, icra nümayəndələri və bələdiyyə sədri iştirak ediblər.
Əvvəlcə Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Qəbulun əvvəlində çıxış edən rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı 44 günlük Vətən müharibəsi nəticəsində əldə olunan şanlı Zəfərin əhəmiyyətindən danışaraq bildirib ki, bu zəfərin əldə olunmasında şəhidlərimizin və qazilərimizin qəhrəmanlığı, eləcə də Ali Baş Komandan İlham Əliyevin liderlik amili və uzaqgörən siyasəti xüsusi rol oynayıb. Ölkə Prezidenti İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi və Azərbaycan Ordusunun qüdrəti sayəsində ölkəmizin ərazi bütövlüyü təmin edilib, uzun illər işğal altında qalmış torpaqlarımız azad olunub. Hazırda Qarabağvə Şərqi Zəngəzurda genişmiqyaslı yenidənqurma və bərpa işləri aparılır, məcburi köçkünlərin doğma yurdlarına qayıdışı təhlükəsiz şəkildə həyata keçirilir. Bu uğur həm xalq–dövlət–ordu birliyinin nəticəsidir, həm də Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə mövqeyinin güclənməsinin əsas göstəricisidir.
Görüşdə Rəcəb Rəhimli Ordubad rayonunda həyata keçirilən sosial-iqtisadi və tarixi-mədəni layihələrdən də bəhs edib. Bildirib ki, Ordubad şəhər və kənddaxili yolların yenidən qurulması, ABAD (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) layihəsi çərçivəsində müxtəlif sahələri əhatə edəcək kiçik və orta biznes subyektlərinin yaradılması istiqamətində mühüm addımlar atılır, eləcə də “Ərbabın iş yeri” tarixi binasında hazırda əsaslı təmir işlərinin aparılması həyata keçirilir.
Daha sonra kənd sakinlərinin müraciətləri dinlənilib. Əsas müraciətlər məşğulluq imkanlarının artırılması, mülkiyyət hüququ, içməli və suvarma su problemlərinin həlli, elektrik naqillərinin dəyişdirilməsi, qaz xətlərinin yeraltından yerüstü şəbəkəyə keçirilməsi, heyvandarlıqla bağlı peyvəndlərin aparılması və profilaktik tədbirlərin görülməsi ilə bağlı olub.
Qaldırılan məsələlərin həlli istiqamətində aidiyyəti qurumlara tapşırıqlar verilib, vaxt tələb edən müraciətlər isə nəzarətə götürülüb.

В Ордубаде обращения граждан находятся в центре внимания
С целью обеспечения удовлетворенности граждан, решения существующих проблем и выслушивания предложений местного населения, глава Исполнительной власти Ордубадского района Раджаб Рагимли 10 октября провел выездной прием в Азадкенде. Во встрече приняли участие жители Азадкенда, а также жители сел Аза и Даркенд, ответственные сотрудники Исполнительной власти, руководители районных управлений, предприятий и организаций, представители исполнительной власти и председатель муниципалитета.
Вначале минутой молчания была почтена память Великого Лидера Гейдара Алиева и наших шехидов, отдавших свои жизни за территориальную целостность и суверенитет Азербайджанской Республики.
Выступая в начале приема, глава Исполнительной власти района рассказал о значении славной Победы, достигнутой в результате 44-дневной Отечественной войны, и отметил, что в достижении этой победы особую роль сыграли героизм наших шехидов и гази, а также лидерский фактор и дальновидная политика Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева. Благодаря решительному руководству Президента страны Ильхама Алиева и мощи Азербайджанской Армии была обеспечена территориальная целостность нашей страны, освобождены наши земли, находившиеся под оккупацией долгие годы. В настоящее время в Карабахе и Восточном Зангезуре ведутся широкомасштабные восстановительные и реконструкционные работы, безопасно осуществляется возвращение вынужденных переселенцев в родные края. Этот успех является как результатом единства народа-государства-армии, так и основным показателем укрепления позиций Азербайджана на международной арене.
На встрече Раджаб Рагимли также рассказал о социально-экономических и историко-культурных проектах, реализуемых в Ордубадском районе. Он отметил, что предпринимаются важные шаги по реконструкции внутригородских и внутрисельских дорог Ордубада, созданию субъектов малого и среднего бизнеса, охватывающих различные сферы в рамках проекта ABAD (Легкая поддержка семейного бизнеса), а также в настоящее время проводятся капитальные ремонтные работы в историческом здании «Рабочее место Арбаба».
Затем были выслушаны обращения жителей села. Основные обращения касались увеличения возможностей трудоустройства, права собственности, решения проблем с питьевой и оросительной водой, замены электрических проводов, перевода газовых линий с подземной на надземную сеть, проведения вакцинации и профилактических мероприятий, связанных с животноводством.
По поднятым вопросам были даны поручения соответствующим структурам, а обращения, требующие времени, взяты под контроль.