Uqanda ordusu: Türkiyə ilə diplomatik əlaqələr kəsilə bilər
Uqanda ordusunun komandanı Türkiyəni ölkə üçün əsas problem adlandırıb. O, bu bəyanatı ilə iki ölkə arasındakı münasibətlərdə yaranan gərginliyə işarə edib.
Redaksiya xəbər verir ki, komandan Türkiyənin öz daxili məsələlərini həll etməsini gözlədiklərini bildirib. O, əlavə edib ki, əgər Türkiyə Uqandanın irəli sürdüyü məsələləri həll etməsə, növbəti 30 gün ərzində Türkiyə ilə bütün diplomatik əlaqələr kəsiləcək.
Bu ultimatum iki ölkə arasındakı əlaqələrin kritik nöqtəyə çatdığını göstərir. Diplomatik əlaqələrin mümkün kəsilməsi regionda siyasi və iqtisadi sahədə ciddi nəticələrə səbəb ola bilər.

Командующий армией Уганды назвал Турцию главной проблемой для страны. Этим заявлением он указал на напряженность, возникшую в отношениях между двумя странами.
Редакция сообщает, что командующий заявил, что они ожидают от Турции решения ее внутренних проблем. Он добавил, что если Турция не решит вопросы, поднятые Угандой, то в течение следующих 30 дней все дипломатические отношения с Турцией будут разорваны.
Этот ультиматум указывает на то, что отношения между двумя странами достигли критической точки. Возможное расторжение дипломатических отношений может привести к серьезным политическим и экономическим последствиям в регионе.