UFC döyüşçüsü Fransimar Barrozu Rusiya vətəndaşlığı almaq istəyir
Redaksiya xəbər verir ki, o, bu müraciətini Melitopolda yerli idmançılar üçün təşkil olunan ustad dərsi zamanı səsləndirib: “Rusiya pasportunu çox istəyirəm. Bu, mənim arzumdur. Buna nail olmaq üçün çalışmışam. Pasport almaq istəyirəm, çünki mən 100 faiz rusam. Cənab Prezident, xahiş edirəm, mənə kömək edin”.
Barrozu 2005-ci ildən UFC-də çıxış edir və bu müddət ərzində 35 döyüş keçirmiş, onlardan 26-da qalib gəlmişdir. O, 9 döyüşdə ardıcıl qələbə qazanıb.
Onun sözlərinə görə, hələ bir döyüş keçirdikdən sonra idman karyerasını başa vuracaq. Barrozu artıq bir neçə ildir ki, Rusiyada yaşayır. Burada onun ailəsi, həyat yoldaşı və övladı var. O, həmçinin Moskvada təlim kursları açaraq idman fəaliyyəti ilə məşğuldur.

Бразильский боец UFC Франсимар Баррозу заявил о своем желании получить российское гражданство.
Как сообщает редакция, он озвучил это обращение во время мастер-класса, организованного для местных спортсменов в Мелитополе: «Я очень хочу российский паспорт. Это моя мечта. Я работал над тем, чтобы достичь этого. Я хочу получить паспорт, потому что я на 100 процентов русский. Господин Президент, пожалуйста, помогите мне».
Баррозу выступает в UFC с 2005 года и за это время провел 35 боев, в 26 из которых одержал победу. Он одержал 9 побед подряд.
По его словам, он завершит спортивную карьеру после проведения еще одного боя. Баррозу уже несколько лет живет в России. Здесь у него семья, жена и ребенок. Он также занимается спортивной деятельностью, открывая тренировочные курсы в Москве.