UEFA "Sabah"ın rəqibini cərimələyib
UEFA "Sabah"ın Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsində üz-üzə gələcəyi Bolqarıstanın "Levski" (Sofiya) klubunu cərimələyib.
Redaksiya-nın məlumatına görə, paytaxt təmsilçisi evdə İsrailin "Hapoel" (Beer-Şeva) kollektivinə qarşı keçirdikləri Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin ilk oyununda (0:0) yaşananlara görə ziyana düşüb.
Sofiya klubu ictimai keçidlərin bağlanması ucbatından 14000 avro ödəyəcək. Bundan əlavə, "Levski" azarkeşlərin pirotexniki vasitələrdən istifadəsi və fanatların meydana yad əşyalar atmasına görə 6000 avro cərimələnib.
Qeyd edək ki, "Sabah" bu rəqiblə ilk matçı avqustun 7-də səfərdə, cavab görüşünü isə 14-də evdə keçirəcək.

UEFA has fined Bulgaria's "Levski" (Sofia) club, which "Sabah" will face in the third qualifying round of the Conference League.
According to the editorial office, the capital's representative was penalized due to incidents during their first Europa League first qualifying round match (0:0) at home against Israel's "Hapoel" (Beer-Sheva).
The Sofia club will pay 14,000 euros due to the blocking of public passages. Additionally, "Levski" has been fined 6,000 euros for the use of pyrotechnics by fans and for fans throwing foreign objects onto the field.
It should be noted that "Sabah" will play their first match against this opponent away on August 7, and the return leg at home on August 14.