UEFA "Sabah"ın rəqibini cərimələyib
UEFA "Sabah"ın Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsində üz-üzə gələcəyi Bolqarıstanın "Levski" (Sofiya) klubunu cərimələyib.
Redaksiya-nın məlumatına görə, paytaxt təmsilçisi evdə İsrailin "Hapoel" (Beer-Şeva) kollektivinə qarşı keçirdikləri Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin ilk oyununda (0:0) yaşananlara görə ziyana düşüb.
Sofiya klubu ictimai keçidlərin bağlanması ucbatından 14000 avro ödəyəcək. Bundan əlavə, "Levski" azarkeşlərin pirotexniki vasitələrdən istifadəsi və fanatların meydana yad əşyalar atmasına görə 6000 avro cərimələnib.
Qeyd edək ki, "Sabah" bu rəqiblə ilk matçı avqustun 7-də səfərdə, cavab görüşünü isə 14-də evdə keçirəcək.

УЕФА оштрафовал болгарский клуб "Левски" (София), с которым "Сабах" встретится в III квалификационном раунде Лиги конференций.
По информации редакции, столичный представитель понес убытки из-за инцидентов, произошедших в первом матче I квалификационного раунда Лиги Европы (0:0) против израильского коллектива "Хапоэль" (Беэр-Шева) на своем поле.
Софийский клуб заплатит 14000 евро из-за закрытия общественных проходов. Кроме того, "Левски" был оштрафован на 6000 евро за использование болельщиками пиротехнических средств и бросание фанатами посторонних предметов на поле.
Отметим, что "Сабах" проведет первый матч с этим соперником 7 августа на выезде, а ответную встречу – 14 августа дома.