Türkiyədə komando briqadalarının sayı artırılır
Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi Türk Silahlı Qüvvələrinin təşkilati strukturuna dair planlamalar çərçivəsində komando briqadalarının sayının artırılması istiqamətində işlərin başladıldığını açıqlayıb. Bu inkişaf 16 Aprel 2026-cı il tarixində keçirilən Milli Müdafiə Nazirliyinin Həftəlik Mətbuat Məlumatlandırma Toplantısı zamanı bildirilib. Məlumatın verilməsi Milli Müdafiə Nazirliyinin mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə müşaviri və nazirlik sözçüsü Kontr-admiral Zeki Aktürk tərəfindən icra edilib.
Redaksiya xəbər verir ki, Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi Türk Silahlı Qüvvələrinin təşkili strukturuna yönelik planlamalar çərçivəsində komando tugayı sayısının artırılması üçün işlərin başladıldığını açıqlayıb.
Qeyd olunan açıqlama komando tugaylarının sayının artırılmasına yönəlmiş işlərin başlanması barədədir. Həmin məlumat 16 Aprel 2026-cı il tarixində keçirilən həftəlik mətbuat məlumatlandırma toplantısı çərçivəsində təqdim edilib.

Министерство национальной обороны Турции объявило о начале работ по увеличению числа бригад коммандос в рамках планирования организационной структуры Вооруженных сил Турции. Об этом развитии было сообщено 16 апреля 2026 года во время еженедельного брифинга Министерства национальной обороны. Информация была представлена советником по связям с прессой и общественностью Министерства национальной обороны и пресс-секретарем министерства контр-адмиралом Зеки Актюрком.
Редакция сообщает, что Министерство национальной обороны Турции объявило о начале работ по увеличению числа бригад коммандос в рамках планирования организационной структуры Вооруженных сил Турции.
Указанное заявление касается начала работ, направленных на увеличение числа бригад коммандос. Эта информация была представлена в рамках еженедельного брифинга, состоявшегося 16 апреля 2026 года.