Türkiyədə komando briqadalarının sayı artırılır
Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi Türk Silahlı Qüvvələrinin təşkilati strukturuna dair planlamalar çərçivəsində komando briqadalarının sayının artırılması istiqamətində işlərin başladıldığını açıqlayıb. Bu inkişaf 16 Aprel 2026-cı il tarixində keçirilən Milli Müdafiə Nazirliyinin Həftəlik Mətbuat Məlumatlandırma Toplantısı zamanı bildirilib. Məlumatın verilməsi Milli Müdafiə Nazirliyinin mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə müşaviri və nazirlik sözçüsü Kontr-admiral Zeki Aktürk tərəfindən icra edilib.
Redaksiya xəbər verir ki, Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyi Türk Silahlı Qüvvələrinin təşkili strukturuna yönelik planlamalar çərçivəsində komando tugayı sayısının artırılması üçün işlərin başladıldığını açıqlayıb.
Qeyd olunan açıqlama komando tugaylarının sayının artırılmasına yönəlmiş işlərin başlanması barədədir. Həmin məlumat 16 Aprel 2026-cı il tarixində keçirilən həftəlik mətbuat məlumatlandırma toplantısı çərçivəsində təqdim edilib.

The Turkish Ministry of National Defense announced that work has begun to increase the number of commando brigades within the framework of planning for the organizational structure of the Turkish Armed Forces. This development was reported during the Ministry of National Defense's Weekly Press Briefing held on April 16, 2026. The information was provided by Rear Admiral Zeki Aktürk, Advisor for Press and Public Relations and Spokesperson for the Ministry of National Defense.
Redaksiya reports that the Turkish Ministry of National Defense announced that work has begun to increase the number of commando brigades within the framework of planning for the organizational structure of the Turkish Armed Forces.
The aforementioned statement concerns the initiation of work aimed at increasing the number of commando brigades. This information was presented within the framework of the weekly press briefing held on April 16, 2026.