Tunis Prezidenti Trampın elçisini aclıqdan ölən uşaqların şəkilləri ilə qarşıladı
Redaksiya xəbər verir ki, Prezident Kays Said ABŞ prezidenti Donald Trampın Tunisdəki xüsusi nümayəndəsini qəbul edərkən ona Qəzzada aclıqdan həyatını itirən fələstinli uşaqların fotolarını təqdim edib. “Bu görüntülər insanlığa qarşı törədilən cinayətin sübutudur. Budurmu beynəlxalq hüquq?” — deyə o, nümayəndəyə sərt şəkildə müraciət edib.
Prezident Said görüş zamanı Qəzzada yaşanan faciəni beynəlxalq ictimaiyyətin səssizliyi fonunda dəhşətli bir cinayət adlandırıb və beynəlxalq hüququn yalnız güclülərə xidmət etdiyi bir mexanizmə çevrildiyini vurğulayıb.
Tunis tərəfi Birləşmiş Millətlər Təşkilatı və digər beynəlxalq qurumları Qəzzada baş verən insanlıq dramına dərhal müdaxilə etməyə çağırıb.

Президент Туниса жестко отреагировал на гуманитарную катастрофу в Газе.
Редакция сообщает, что Президент Каис Саид, принимая специального представителя президента США Дональда Трампа в Тунисе, представил ему фотографии палестинских детей, погибших от голода в Газе. «Эти кадры являются доказательством преступления против человечности. Это ли международное право?» — жестко обратился он к представителю.
Президент Саид во время встречи назвал трагедию в Газе ужасным преступлением на фоне молчания международного сообщества и подчеркнул, что международное право превратилось в механизм, служащий только сильным.
Тунисская сторона призвала Организацию Объединенных Наций и другие международные организации немедленно вмешаться в гуманитарную драму, происходящую в Газе.