ABŞ Prezidentinin xüsusi elçisi Stiv Uitkoff Ermənistanla münaqişənin həllində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Redaksiya "Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu Stiv Uitkoff Mayamidə keçirilən Amerika Biznes Forumundakı çıxışında danışıb.
Uitkoff bildirib ki, avqust ayında Donald Tramp Oval kabinetdə İlham Əliyevdən üstün orduya malik olmasına baxmayaraq, niyə hücumu davam etdirmədiyini birbaşa soruşub.
Azərbaycan lideri cavab verib ki, məqsədi yalnız işğal olunmuş torpaqları qaytarmaq olub.
ABŞ Prezidentinin xüsusi elçisinin fikrincə, bu, həqiqi dövlət liderinin nümayiş etdirdiyi heyrətamiz bir qərardır.

US President's Special Envoy Steve Witkoff highly praised the activities of President Ilham Aliyev of the Republic of Azerbaijan in resolving the conflict with Armenia.
The editorial office, referring to "Report", informs that Steve Witkoff spoke about this in his speech at the American Business Forum held in Miami.
Witkoff stated that in August, Donald Trump directly asked Ilham Aliyev in the Oval Office why he did not continue the offensive, despite having a superior army.
The Azerbaijani leader replied that his goal was only to return the occupied territories.
According to the US President's special envoy, this is an amazing decision demonstrated by a true statesman.