ABŞ prezidenti Donald Trampın İranla bağlı səsləndirdiyi bəyanatlar geniş müzakirələrə səbəb olmuşdur. Onun yeddi dəqiqəlik zaman kəsiyində verdiyi bir-birinə zidd açıqlamalar diqqət mərkəzinə çevrilmişdir.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp yerli saatla 9:00-da etdiyi çıxışda belə qeyd etmişdir: "Bizim məqsədimiz İranda rejim dəyişikliyi deyildi, biz bunu istəmirik." Bu açıqlama beynəlxalq ictimaiyyətdə müəyyən təəccüb doğurmuşdur.
Lakin cəmi yeddi dəqiqə sonra, yəni saat 9:07-də ABŞ prezidenti Donald Tramp öz fikrini tamamilə əksinə ifadə etmişdir. O, bu dəfə "Bizim istədiyimiz rejim dəyişikliyidir, buna ehtiyacımız var" deyərək əvvəlki bəyanatı ilə ziddiyyət təşkil edən bir mövqe sərgiləmişdir. Bu iki fərqli çıxış qısa müddət ərzində Trampın İran siyasəti ilə bağlı qeyri-müəyyənliyi artırmışdır.

Заявления президента США Дональда Трампа по Ирану вызвали широкие дискуссии. Его противоречивые заявления, сделанные в течение семи минут, оказались в центре внимания.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп в своем выступлении в 9:00 по местному времени отметил следующее: "Нашей целью не была смена режима в Иране, мы этого не хотим." Это заявление вызвало определенное удивление в международном сообществе.
Однако всего через семь минут, то есть в 9:07, президент США Дональд Трамп выразил совершенно противоположное мнение. На этот раз он занял позицию, противоречащую его предыдущему заявлению, сказав: "Мы хотим смены режима, нам это нужно." Эти два разных выступления за короткий промежуток времени усилили неопределенность в отношении политики Трампа по Ирану.