ABŞ-da "Krala Yox!" şüarı altında ABŞ prezidenti Donald Trampın administrasiyasına qarşı etiraz aksiyaları keçirilib. Nyu-York, Çikaqo, Vaşinqton, Boston kimi böyük şəhərlərdə baş tutan bu etirazlar, ölkə tarixində ən böyük etiraz hərəkatı kimi qiymətləndirilir. Bu aksiyalar, ölkə daxilindəki siyasi və sosial vəziyyətə dair geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya məlumat verir ki, San-Fransiskoda dəniz kənarında "Krala Yox!" kampaniyası çərçivəsində "Tramp indi getməlidir!" şüarı yazılmış böyük bir insan banneri təşkil edilib. Bu tədbir, etirazçıların öz tələblərini ifadə etmək üçün yaratdığı vizual və simvolik bir addım sayılır. Bu cür tədbirlər, ictimaiyyətin diqqətini çəkmək və mesajı daha geniş auditoriyaya çatdırmaq məqsədi daşıyır.
Keçirilən etiraz aksiyaları, müxtəlif şəhərlərdə minlərlə insanın iştirakı ilə müşahidə olunub. İştirakçılar, ABŞ prezidenti Donald Trampın siyasətlərinə və administrasiyasının fəaliyyətinə qarşı narazılıqlarını ifadə ediblər. Bu etirazların miqyası və təşkili, ölkədəki mövcud ictimai-siyasi mühitin bir göstəricisi olaraq qəbul edilir.

Protests against US President Donald Trump's administration have been held across the United States under the slogan "No to the King!". These demonstrations, which took place in major cities like New York, Chicago, Washington, and Boston, are being assessed as the largest protest movement in the country's history. These actions have sparked widespread discussions about the political and social situation within the country.
Redaksiya reports that a large human banner with the slogan "Trump Must Go Now!" was organized on the San Francisco waterfront as part of the "No to the King!" campaign. This event is considered a visual and symbolic step by protesters to express their demands. Such events aim to attract public attention and convey the message to a wider audience.
The protests observed have seen the participation of thousands of people in various cities. Participants expressed their dissatisfaction with US President Donald Trump's policies and his administration's actions. The scale and organization of these protests are considered an indicator of the current socio-political climate in the country.