ABŞ-da "Krala Yox!" şüarı altında ABŞ prezidenti Donald Trampın administrasiyasına qarşı etiraz aksiyaları keçirilib. Nyu-York, Çikaqo, Vaşinqton, Boston kimi böyük şəhərlərdə baş tutan bu etirazlar, ölkə tarixində ən böyük etiraz hərəkatı kimi qiymətləndirilir. Bu aksiyalar, ölkə daxilindəki siyasi və sosial vəziyyətə dair geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya məlumat verir ki, San-Fransiskoda dəniz kənarında "Krala Yox!" kampaniyası çərçivəsində "Tramp indi getməlidir!" şüarı yazılmış böyük bir insan banneri təşkil edilib. Bu tədbir, etirazçıların öz tələblərini ifadə etmək üçün yaratdığı vizual və simvolik bir addım sayılır. Bu cür tədbirlər, ictimaiyyətin diqqətini çəkmək və mesajı daha geniş auditoriyaya çatdırmaq məqsədi daşıyır.
Keçirilən etiraz aksiyaları, müxtəlif şəhərlərdə minlərlə insanın iştirakı ilə müşahidə olunub. İştirakçılar, ABŞ prezidenti Donald Trampın siyasətlərinə və administrasiyasının fəaliyyətinə qarşı narazılıqlarını ifadə ediblər. Bu etirazların miqyası və təşkili, ölkədəki mövcud ictimai-siyasi mühitin bir göstəricisi olaraq qəbul edilir.

Акции протеста против Трампа получили широкое распространение в США
В США прошли акции протеста против администрации президента США Дональда Трампа под лозунгом "Нет королю!". Эти протесты, прошедшие в крупных городах, таких как Нью-Йорк, Чикаго, Вашингтон и Бостон, оцениваются как крупнейшее протестное движение в истории страны. Эти акции вызвали широкие дискуссии о политической и социальной ситуации в стране.
Редакция сообщает, что в Сан-Франциско на побережье было организовано большое человеческое знамя с надписью "Трамп должен уйти сейчас!" в рамках кампании "Нет королю!". Это мероприятие считается визуальным и символическим шагом протестующих для выражения своих требований. Подобные мероприятия направлены на привлечение внимания общественности и донесение сообщения до более широкой аудитории.
Прошедшие акции протеста наблюдались с участием тысяч людей в различных городах. Участники выразили свое недовольство политикой президента США Дональда Трампа и деятельностью его администрации. Масштаб и организация этих протестов воспринимаются как показатель существующей общественно-политической среды в стране.