ABŞ Prezidenti Donald Tramp bildirib ki, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin cümə günü Ukraynada müharibəni dayandırmağı qəbul etməsə, bunun çox ağır nəticələri olacaq.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp ilk görüşün müsbət keçəcəyi təqdirdə, dərhal ardından Putin, Zelenski və özünün iştirak edəcəyi ikinci bir görüşün keçirilməsini istədiyini açıqlayıb. O əlavə edib ki, bu, yalnız digər tərəflərin də razılığı olarsa mümkün olacaq.
Dövlət başçısı həmçinin vurğulayıb ki, əgər istədiyi cavabları ala bilməsə, ikinci görüş baş tutmayacaq.

Президент США Дональд Трамп заявил, что если президент России Владимир Путин не согласится остановить войну в Украине в пятницу, это будет иметь очень тяжелые последствия.
Редакция сообщает, что Трамп заявил о своем желании провести вторую встречу с участием Путина, Зеленского и его самого сразу после первой встречи, если она пройдет позитивно. Он добавил, что это будет возможно только при согласии других сторон.
Глава государства также подчеркнул, что если он не получит желаемых ответов, вторая встреча не состоится.