ABŞ Prezidenti Donald Tramp “New York Times” qəzetinə qarşı 15 milyard dollarlıq məhkəmə iddiası qaldırıb. Tramp bunun onun üçün “böhtan və təhqirə görə ədalət axtarışı” olduğunu bildirib.
Redaksiya Reuters-ə istinadla xəbər verir ki, dövlət başçısı məhkəmə prosesinin Floridada aparıldığını açıqlayıb. O, “15 milyard dollarlıq iddianı qaldırmaq mənim üçün şərəfdir”, – deyə vurğulayıb.
Xatırladaq ki, bu ilin iyununda Tramp CNN və “New York Times”ı sərt tənqid etmiş, həmin media qurumlarının ABŞ Hərbi Hava Qüvvələrinin İranın nüvə obyektlərinə endirdiyi zərbələri gözdən salmağa çalışdıqlarını bildirmişdi.

US President Donald Trump has filed a $15 billion lawsuit against the "New York Times" newspaper. Trump stated that this was "a search for justice for libel and defamation" for him.
The editorial office, citing Reuters, reports that the head of state announced that the court proceedings were being held in Florida. He emphasized, "It is an honor for me to file a $15 billion lawsuit."
Let us recall that in June this year, Trump sharply criticized CNN and "New York Times," stating that those media organizations were trying to discredit the strikes carried out by the US Air Force on Iran's nuclear facilities.