ABŞ Prezidenti Donald Tramp ona qarşı keçirilən “Krala yox” etiraz aksiyalarına münasibət bildirib. O, aksiyaları “azsaylı və mənasız” adlandıraraq etirazçıların Amerika xalqını təmsil etmədiyini deyib və əlavə edib ki, “Mən kral deyiləm, ölkəm üçün gecə-gündüz çalışıram”.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp çıxışı zamanı etirazlarda qaldırılan yeni plakatların “Corc Soros və digər radikal solçu qruplar tərəfindən hazırlanmış ola biləcəyini” bildirib. Prezident qeyd edib ki, məsələ hazırda araşdırılır və bu nümayişlərin ciddi ictimai dəstəyi yoxdur.
Oradakı insanlar tamamilə dəlisovdur. Onlara baxanda dərhal anlayırsan ki, bunlar bizim xalqımızı təmsil etmir,” — deyə Tramp vurğulayıb. ABŞ Prezidenti əlavə edib ki, bu aksiyalar cəmiyyətin ümumi iradəsini əks etdirmir və ölkədəki sabitliyi pozmaq məqsədi daşıyır.

Президент США Дональд Трамп прокомментировал акции протеста «Нет королю», направленные против него. Он назвал акции «немногочисленными и бессмысленными», заявив, что протестующие не представляют американский народ, и добавил: «Я не король, я работаю день и ночь для своей страны».
Редакция сообщает, что во время своего выступления Трамп заявил, что новые плакаты, поднятые на протестах, «могли быть подготовлены Джорджем Соросом и другими радикальными левыми группами». Президент отметил, что вопрос в настоящее время расследуется, и эти демонстрации не имеют серьезной общественной поддержки.
«Люди там совершенно безумны. Глядя на них, сразу понимаешь, что они не представляют наш народ», — подчеркнул Трамп. Президент США добавил, что эти акции не отражают общую волю общества и направлены на подрыв стабильности в стране.