ABŞ prezidenti Donald Tramp Oval Ofisdə jurnalistlərə verdiyi açıqlamada İranın "nüvə silahına heç vaxt sahib olmayacaqlarına razılaşdığını" bildirib. O, həmçinin qeyd edib ki, İran Vaşinqtonla danışıqlar aparır və "məntiqli danışırlar".
Redaksiya Sky News-a istinadla məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın sözlərinə görə, hazırda danışıqlar gedir. Bu danışıqlarda Stiv Vitkoff, Cared Kuşner və Markus kimi şəxslər iştirak edir. Tramp əlavə edib ki, İran tərəfi də bir razılığa gəlmək istəyir, çünki onların donanması, hərbi hava qüvvələri, rabitə sistemləri, zenit-raket kompleksləri və raketləri sıradan çıxıb.
ABŞ prezidenti Donald Tramp vurğulayıb ki, onların ölkəsinin Tehranda tam nəzarəti var və istədikləri kimi hərəkət edə bilirlər. O, İranın mövcud vəziyyətini tənqid edərək, heç bir sahədə uğurlu olmadığını bildirib.

Trump Says Iran Has Agreed "Never to Have Nuclear Weapons"
U.S. President Donald Trump stated to journalists in the Oval Office that Iran has agreed "never to have nuclear weapons." He also noted that Iran is in negotiations with Washington and they are "talking reasonably."
The editorial reports, citing Sky News, that according to U.S. President Donald Trump, negotiations are currently underway. Individuals such as Steve Witkoff, Jared Kushner, and Marcus are participating in these negotiations. Trump added that the Iranian side also wants to reach an agreement because their navy, air force, communication systems, anti-aircraft missile systems, and missiles are out of order.
U.S. President Donald Trump emphasized that their country has full control over Tehran and can act as they wish. He criticized Iran's current situation, stating that it has not been successful in any area.