ABŞ prezidenti Donald Tramp Oval Ofisdə jurnalistlərə verdiyi açıqlamada İranın "nüvə silahına heç vaxt sahib olmayacaqlarına razılaşdığını" bildirib. O, həmçinin qeyd edib ki, İran Vaşinqtonla danışıqlar aparır və "məntiqli danışırlar".
Redaksiya Sky News-a istinadla məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın sözlərinə görə, hazırda danışıqlar gedir. Bu danışıqlarda Stiv Vitkoff, Cared Kuşner və Markus kimi şəxslər iştirak edir. Tramp əlavə edib ki, İran tərəfi də bir razılığa gəlmək istəyir, çünki onların donanması, hərbi hava qüvvələri, rabitə sistemləri, zenit-raket kompleksləri və raketləri sıradan çıxıb.
ABŞ prezidenti Donald Tramp vurğulayıb ki, onların ölkəsinin Tehranda tam nəzarəti var və istədikləri kimi hərəkət edə bilirlər. O, İranın mövcud vəziyyətini tənqid edərək, heç bir sahədə uğurlu olmadığını bildirib.

Президент США Дональд Трамп заявил журналистам в Овальном кабинете, что Иран «согласился никогда не иметь ядерного оружия». Он также отметил, что Иран ведет переговоры с Вашингтоном и «ведет себя разумно».
Редакция сообщает со ссылкой на Sky News, что, по словам президента США Дональда Трампа, в настоящее время ведутся переговоры. В этих переговорах участвуют такие лица, как Стив Виткофф, Джаред Кушнер и Маркус. Трамп добавил, что иранская сторона также хочет прийти к соглашению, поскольку их флот, военно-воздушные силы, системы связи, зенитно-ракетные комплексы и ракеты вышли из строя.
Президент США Дональд Трамп подчеркнул, что его страна имеет полный контроль над Тегераном и может действовать по своему усмотрению. Он раскритиковал текущее положение Ирана, заявив, что он не добился успеха ни в одной области.