Texas gömrüyündə atışma: Ölümcül hadisənin səbəbləri araşdırılır
Dallasta, Texasda yerləşən İmmiqrasiya və Gömrük İdarəsinin (ICE) obyektində baş verən ölümcül atışma hadisəsi ilə bağlı araşdırmalar davam edir. Hadisənin məqsədli şiddət aktı olub-olmadığı araşdırılır və bu barədə ətraflı məlumatlar toplanır.
Redaksiya NBC News-a istinadən xəbər verir ki, hadisə nəticəsində ümumilikdə dörd nəfər güllələnib, onlardan ikisi, o cümlədən silahlı şəxs həlak olub. Hüquq-mühafizə orqanları hadisənin təfərrüatlarını araşdırır, motivləri müəyyənləşdirməyə çalışır. Şahidlərin ifadələri və əraziyə aid sübutlar toplanır.
Araşdırmalar zamanı hadisənin təfərrüatları, qurbanların şəxsiyyəti və silahlı şəxsin kimliyi dəqiqləşdiriləcək. ABŞ Müharibə Nazirliyi və digər dövlət qurumları hadisə ilə bağlı açıqlamalar verib, baş verənlərin dəhşətli olduğunu bildiriblər. Hadisənin səbəbləri və nəticələri ilə bağlı ictimaiyyətə ətraflı məlumat veriləcək.

В Далласе, штат Техас, продолжается расследование смертельной стрельбы, произошедшей на объекте Иммиграционной и таможенной службы (ICE). Выясняется, был ли инцидент преднамеренным актом насилия, и собирается подробная информация по этому поводу.
Редакция со ссылкой на NBC News сообщает, что в результате инцидента в общей сложности были ранены четыре человека, двое из которых, включая стрелка, погибли. Правоохранительные органы расследуют детали происшествия, пытаясь установить мотивы. Собираются показания свидетелей и улики с места происшествия.
В ходе расследования будут уточнены детали инцидента, личности жертв и личность стрелка. Министерство обороны США и другие государственные учреждения выступили с заявлениями по поводу инцидента, назвав произошедшее ужасным. Общественности будет предоставлена подробная информация о причинах и последствиях инцидента.