TEI-nin 3 milyard dollarlıq ixracatı: Müdafiə sənayesində yeni zirvə
Türkiyənin mühəndislik və texnologiya sahəsindəki nailiyyətləri, xüsusilə də müdafiə sənayesindəki inkişaflar, son illərdə dünya ictimaiyyətinin diqqətini çəkib. Bu sahədəki ən son yeniliklər və gələcək planlar, ölkənin texnoloji potensialını nümayiş etdirir və beynəlxalq əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar yaradır.
Redaksiya məlumat verir ki, TEI (TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.) Genel Müdürü professor doktor Mahmut F. Akşit, Defence Turk və gdh defence-nin suallarını cavablandırıb. Söhbət əsnasında TEI-nin son dövrlərdəki fəaliyyəti və gələcək planları müzakirə olunub.
Defence Turk və gdh defence-nin verdiyi suallara cavab olaraq, professor Akşit, TEI-nin son vaxtlarda həyata keçirdiyi əhəmiyyətli bir ixracat elanından bəhs edib. Bu elana əsasən, təxminən 3 milyard dollara yaxın bir ixracat həyata keçirilib. Qeyd edilib ki, TEI uzun illərdir General Electric və digər mühərrik istehsalçıları üçün hissələr istehsal edir. Bu anlaşma, şirkətin beynəlxalq bazarlardakı mövqeyini daha da gücləndirir. Professor Akşit, TF6000 mühərriki ilə 5900 funt gücünə çatdıqlarını da vurğulayıb. Bu, şirkətin mühərrik texnologiyaları sahəsindəki inkişafının bariz nümunəsidir. TEI-nin bu nailiyyətləri, Türkiyənin müdafiə sənayesinin inkişafına mühüm töhfələr verir. Şirkətin ixracat həcminin artması, ölkə iqtisadiyyatı üçün də əhəmiyyətlidir.

Достижения Турции в области инженерии и технологий, особенно успехи в оборонной промышленности, привлекли внимание мировой общественности в последние годы. Последние инновации и будущие планы в этой области демонстрируют технологический потенциал страны и открывают новые возможности для международного сотрудничества.
Redaksiya сообщает, что генеральный директор TEI (TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.) профессор доктор Махмут Ф. Акшит ответил на вопросы Defence Turk и gdh defence. В ходе беседы обсуждались недавняя деятельность TEI и ее будущие планы.
В ответ на вопросы Defence Turk и gdh defence профессор Акшит рассказал о важном экспортном объявлении, сделанном TEI в последнее время. Согласно этому объявлению, был осуществлен экспорт на сумму около 3 миллиардов долларов. Отмечается, что TEI много лет производит комплектующие для General Electric и других производителей двигателей. Эта сделка еще больше укрепляет позиции компании на международных рынках. Профессор Акшит также подчеркнул, что с двигателем TF6000 они достигли мощности в 5900 фунтов. Это является ярким примером развития компании в области двигательных технологий. Эти достижения TEI вносят значительный вклад в развитие оборонной промышленности Турции. Рост объема экспорта компании также важен для экономики страны.